Різниця між ПБ і ПК

Різниця між ПБ і ПК

ПБ і ПК - це скорочені назви двох типів будівельних плит. З таких матеріалів виконують перекриття та інші конструкційні елементи споруд. Вироби згаданих груп мають чимало спільного, між тим деякі їх характеристики розходяться.

Зміст статті

  • Деякі відомості
  • Порівняння
  • Таблиця

Деякі відомості

Ті та інші плити відливаються з бетону, а додаткову міцність їм надає сталева арматура. Панелі обох класів ідентичні по товщині і, якщо не придивлятися, однакові на вигляд. За своєю будовою ці плити є Багатопустотна. Порожнини передбачені в цілях економії сировини, зменшення ваги готових виробів та поліпшення звукоізоляції.

до змісту ↑

Порівняння

Більш давню історію виробництва мають матеріали категорії ПК . По-іншому, це плити канальні. Процес їх виготовлення відбувається із застосуванням опалубки. У цю форму укладаються елементи арматури і наливається бетон. Потім маса застигає. Таким чином, довжина ПК визначається параметрами опалубки.

Вироби другого типу виробляються інакше. ПБ означає "плита безопалубочного". Технологія виготовлення тут передбачає завантаження бетонної суміші на рухому стрічку. Утворюється довгий напівфабрикат, який після затвердіння ділять ріжучими верстатами на окремі плити. При цьому легше виконати запити замовника щодо розміру заготовок, у яких також полягає відмінність ПБ від ПК.

В арматурі ПБ присутні тільки поздовжні елементи. Така особливість дозволяє різати готові вироби під певним кутом без нанесення шкоди якості матеріалу. Іноді це необхідно для реалізації нестандартних рішень. У зразках ПК передбачено і поперечне армування. Різати подібні плити найчастіше можна. Більш детальна інформація з цього питання дана в рекомендаціях виробника.

Перевагою моделей ПК є можливість використання їх пустот для проведення комунікацій. У свою чергу, розміри і форма порожнин ПБ не дозволяють це робити. У такому випадку при установці труб доводиться видаляти проміжки між сусідніми порожнинами.

Важливий і той факт, що плити ПК на виробництві забезпечуються монтажними петлями. Причому пази для таких деталей проробляються вже в готових панелях. Щоб в ці місця не потрапляла волога, простір поруч з "вушками" заливають бетоном після установки плити на будівельному об'єкті. Тим часом ПБ в стандартному виконанні не мають петель. Але за бажанням замовника ці монтажні елементи можуть встановлюватися. Робиться це прямим включенням в бетонну масу, так що ризик впливу вологи виключається.

Варто також торкнутися і якості поверхні бетонних виробів. У чому різниця між ПБ і ПК в цьому відношенні? У тому, що плити ПБ зовні гладкі. Такий ефект досягається після їх обробки спеціальною машиною. Крім того, виконуються за сучасною технологією, панелі ПБ мають досконалу геометрію. Все це полегшує подальшу обробку бетонних поверхонь. Тим часом ПК бувають виготовлені досить грубо. Іноді на них видно незначні усадочні тріщини, а геометричні характеристики можуть трохи відступати від норми.

до змісту ↑

Таблиця

ПБ ПК
безопалубного спосіб виробництва При виготовленні використовується опалубка
Можна отримувати плити необхідної довжини Розмір залежить від параметрів форми, куди поміщається бетонна суміш
Поздовжня арматура Поздовжньо- поперечне армування
Їх порожнечі не пристосовані для установки комунікаційних конструкцій Внутрішні порожнини зручні для монтажу комунікацій
Традиційно не мають петель, а якщо вони встановлюються, то до остаточного затвердіння маси Оснащені петлями, які монтуються в готові панелі; місця кріплення вимагають додаткового бетонування
Гладка поверхня, чітка геометрія Можуть мати допустимі дефекти на лицьовій площині і не таку ідеальну геометрію