Різниця між печворк і квилтинга

Різниця між печворк і квилтинга

Кілька незвичайні слова "печворк" і "квилтинг" є назвами популярних в рукоділлі технік, що дозволяють створювати вироби з безлічі компонентів. Однак в кожному випадку можуть застосовуватися різні прийоми.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Печворк - техніка, яка полягає в поєднанні різнокольорових фрагментів, з тканини або в'язаних, в цілісне полотно.

Печворк

Квилтинг - створення багатошарових стегнах виробів з декоративною поверхнею, виконаної із застосуванням різних прийомів шиття.

Квилтинг до змісту ↑

Порівняння

Порівнюючи два поняття, потрібно відзначити, що печворк виступає як окрема техніка, в якій застосовуються свої прийоми, а квилтинг - це гармонійне поєднання відразу декількох технік шиття (вироби, одержувані в даному випадку, мають відповідну назву "квілт"). Іншими словами, відмінність печворку від квілтінга полягає в більш вузької спрямованості першого з них.

Суть печворку - створення красивого полотна з безлічі фрагментів. Їх розмір, форма і забарвлення індивідуальні для кожного виробу. Велике значення при цьому має спосіб з'єднання елементів. В одному випадку, наприклад, створюється строгий орнамент з трикутників одного розміру, в іншому - хаотично з'єднуються фрагменти довільної форми і кольору.Існують спеціальні методики печворку, що розкривають послідовність розташування шматочків матеріалу для отримання того чи іншого результату.

Печворк є лише частим компонентом квілтінга. Крім малюнка з клаптиків квілт можуть містити аплікацію, коли до тканини пришиваються різноманітні елементи, і вишивку. Саме створення химерних візерунків з стібків, що з'єднують всі шари вироби, є характерною особливістю квілтінга.

квілт завжди виходять м'якими і об'ємними за рахунок "повітряної" прошарку, наприклад з синтепону, укладеної між верхнім і нижнім полотнами вироби. Предмети, виконані виключно в техніці печворк, не завжди відрізняються об'ємністю.

У чому різниця між печворк і квилтинга ще? Вона полягає в тому, що квилтинг має відношення саме до шиття. Печворк ж буває і в'язаним. У цьому випадку між собою комбінуються елементи, створені за допомогою спиць або гачка.

до змісту ↑

Таблиця

Печворк Квилтинг
Окрема техніка Поєднання технік
Суть - складання полотна з фрагментів Обов'язково виконується вистьобує
Обсяг присутній не завжди Виріб завжди об'ємне
Буває в'язаним Відноситься до шиття