Різниця між пастою і макаронами

Різниця між пастою і макаронами

Класичні спагетті є одним з улюблених гарнірів росіян. Так само як і макарони, приготування яких забирає у господині лічені хвилини. Що ж стосується італійської пасти, то наші співвітчизники мають про неї вкрай туманне уявлення. Для більшості з них цей термін асоціюється з назвою "заморського" страви, що подається в хороших ресторанах. Який же продукт мається на увазі під цим італійським словом і чим відрізняється паста від макаронів? Спробуємо розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Паста

Паста - сукупне найменування всіх видів макаронних виробів, що використовується в іноземних мовах. Під даним терміном також розуміється блюдо італійської кухні. Спочатку тонкі трубочки з рисового борошна були привезені в Європу з Китаю відомим венеціанцем Марко Поло. Незважаючи на це, багато народів незмінно вважають батьківщиною макаронів саме Італію, де вони стали національним блюдом. Існує три основні різновиди пасти: суха, свіжа і повна. Кожна з них має унікальну технологію приготування. Варто додати, що з італійського pasta перекладається як "тісто".

Макарони

Макарони - трубчасті вироби, виготовлені з замішаного на воді висушеного пшеничного тіста. Залежно від форми і розміру іменуються пір'ям, ріжками, локшиною, вермішеллю і т.д. По своїй довжині деякі макарони схожі на спагеті, але при цьому порожнисті усередині. Варто зазначити, що італійський термін maccheroni має на увазі під собою лише короткі трубчасті вироби. Прийшло з сицилійського діалекту слово перекладається як "оброблене тісто". У Росії ж під це визначення потрапляють усі макаронні вироби в цілому. Перша фабрика по виробництву вищезгаданого продукту була відкрита одеситами в XVIII столітті.

до змісту ↑

Порівняння

Пастою в європейських країнах називають виготовлений з тіста продукт, отриманий шляхом змішування води та борошна. Існує безліч видів подібних виробів, до числа яких відносяться і макарони. Однак в Італії їх виробляють з твердих сортів пшениці, багатих клейковиною і містять мінімальну кількість крохмалю. Такі продукти легко засвоюються організмом і не провокують появу зайвої ваги. До їх складу входять білки, вуглеводи, клітковина, мінеральні речовини, вітаміни А, Е, групи B.

За основу російських макаронів береться м'яка склоподібна борошно, яка відрізняється своєю демократичною вартістю. Справедливо зазначити, що сучасні вітчизняні виробники стали поєднувати звичайну пшеницю з твердими сортами з метою підвищення якості виробів. Проте левова частка наших макаронів не несе ніякої користі для організму і сприяє набору зайвої ваги. За поживними властивостями даний продукт можна порівняти зі звичайним хлібом. У цьому-то і криється основна відмінність пасти від макаронів.

Також варто згадати, що кожен з розглянутих продуктів має свій відтінок. У випадку з італійської пастою він може бути найрізноманітнішим.Адже в багато вироби, крім традиційних борошна і води, додаються й інші компоненти. Паприка надає макаронних виробів червонуватий відтінок, шпинат - зелений, чорнило каракатиці - чорний. В цілому ж паста, виготовлена ​​з твердих сортів пшениці, володіє жовтувато-золотистим кольором. Тоді як відтінок наших макаронів може бути майже білим або навіть сірим. Приготувати з них смачну італійську пасту в значенні однойменного страви не вдасться при всьому бажанні. Адже вітчизняні вироби, по-перше, схильні до злипання, а по-друге, не володіють досить насиченим смаком. Саме тому їх розглядають лише як гарнір до м'ясних страв.

Зробити більш повний висновок про те, в чому різниця між пастою і макаронами, допоможе порівняльна таблиця.

Паста Макарони
Європейське назва всіх видів макаронних виробів Російська назва всіх видів макаронних виробів
Виготовляється з твердих сортів пшениці Виробляються з м'якої склоподібної борошна
Легко засвоюється організмом, багата вітамінами і мікроелементами За поживними властивостями схожі з хлібом, провокують виникнення зайвої ваги
Жовтувато-золотистий колір Блідий, іноді сіруватий відтінок
Підходить для приготування повноцінних страв Найчастіше використовуються як гарнір