Різниця між проїздом і вулицею

Різниця між проїздом і вулицею

У великих і маленьких населених пунктах існує строгий порядок розташування будівель, в тому числі житлових будинків, і всіляких транспортних шляхів. Серед елементів такого облаштування зустрічаються проїзди і вулиці. Розглянемо, в чому полягає різниця між ними.

Зауважимо, що загальним поняттям є "вулиця". Вона складається з центральної частини, по якій здійснюється рух техніки і людей, і двох бічних, де рядами розміщені споруди. Проїжджаючи зона нерідко покрита матеріалом, здатним витримувати підвищене навантаження. Найчастіше дорогу асфальтують. Однак іноді проміжок між ланцюжками будівель може бути просто земляним, без покриття.

У традиційній вулиці кількість смуг руху - дві. У більшості випадків тут передбачений тротуар. Тим часом проїзд виступає як вулиця з більш скромними параметрами довжини і ширини. Він характеризується єдиною смугою руху, а тротуар при подібному пристрої може бути відсутнім. Така невелика вуличка, як "міст", з'єднує дві великих.

Проїзд на кшталт провулку. Але в останньому варіанті не завжди можна здійснити переміщення на транспорті, якщо не брати до уваги велосипед. Проїзд же тому так і називається, що різна техніка може вільно по ньому пересуватися. Одним з призначень такого територіального елемента є забезпечення доставки необхідних матеріалів і конструкцій на випадок будь-яких будівельних робіт.Крім того, проїзди часто розташовуються на шляху до промислових об'єктів.

Якщо повернутися до терміну "вулиця", то можна відзначити, що крім її типового варіанту і проїзду є ще безліч різновидів подібного роду. Вони розрізняються по інтенсивності руху, архітектурної організації і функціональному призначенню. Прикладом є бульвар, просторий, багатий зеленими насадженнями і ідеально підходить для прогулянок і відпочинку. Є також набережна, що пролягає вздовж водойми. Можна згадати і проспект, що простягається по прямій і грає роль головної вулиці з кількома смугами для ходу транспорту.

Важливо підкреслити, що назви типів вулиць досить умовні. Нерідко буває так, що початковий варіант облаштування з розвитком населеного пункту сильно змінюється. Але вулиці, давно втратили колишній вигляд, продовжують іменуватися по-старому. Стикаючись з подібними прикладами, не варто дивуватися.