Різниця між млинцями і млинцями

Різниця між млинцями і млинцями

Ситна і смачна їжа - млинці - радує нас не тільки на Масляну, а й протягом усього року. Це одне з найулюбленіших в Росії ласощів. Правда, виявляється, що слово "млинці", яке дехто вважає зменшувально-пестливих назвою млинців, насправді позначає цілком самостійне блюдо. Чим же відрізняються ці два поняття - млинці та налисники? Спробуємо розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Млинці - кулінарний виріб круглої форми, випікається з рідкого, зазвичай дріжджового, тесту, яке виливається на розпечену сковороду. Відноситься до російської кухні. Подається з різноманітними закусками, в особливо тонкі млинці може завертатися начинка.

Млинці - вид млинців, які готуються без дріжджовий закваски, на молоці з додаванням води; характерне блюдо європейської (особливо французької) кухні.

до змісту ↑

Порівняння

Основна відмінність полягає в тому, що млинці випікаються на дріжджах, а в тісто для млинців дріжджі не повинні додаватися, за рахунок чого вироби виходять дуже тоненькими. Тому млинці - менш калорійне блюдо, ніж млинці, які прийнято подавати на стіл з маслом, сметаною, червоною і чорною ікрою, медом і іншими ситними добавками. Млинцями, плоскими і майже прозорими, зазвичай ласують на десерт, тому їх часто посипають зверху корицею і цукровою пудрою з ваніллю.З ними відмінно поєднуються солодкі соуси, свіжі ягоди, морозиво.

Вважається, що чим млинець тонше, тим він смачніший. Млинці ж, що випікають з дріжджового тіста, виходять товстими, щільними і дуже ситними. Чим краще піднімається на сковороді млинець під час випікання, тим якісніше було замішано тісто, а значить, і млинець напевно вдасться на славу. Традиційні російські млинці робляться тільки опарним способом, коли тісто піднімається по кілька разів. Тому вони зазвичай виходять абсолютно особливою консистенцією, відрізняються крихкістю, легкістю, м'якістю, пишнотою і легкістю. Справжні млинці ніздрюваті, з численними порами по всій їх поверхні. Гарячі млинці моментально розтоплюють густу сметану, вершкове масло і вбирають їх у себе, немов губка. Після цього вони стають ще більш соковитими і смачними, починають блищати і блищати. Млинці робляться з "швидкого" тесту, що не потребує вистоювання, воно не повинно довго "підходити".

Млинці печуть зазвичай на важкої, добре розігрітій, найкраще чавунної сковороді з товстим дном, для млинців краща тонка посуд. Випікаючи млинці, не варто шкодувати тесту, наливаючи його на сковорідку. А ось для млинців зайве тісто небажано, тому, якщо ви перелили його на сковорідку, зайве краще відразу ж злити назад, щоб млинець вийшов дійсно тонким. Тісто для млинців робиться трохи густішим, ніж для млинців, і повинно мати густоту гарною сільської сметани. Для млинчиків на дві склянки молока береться приблизно три склянки борошна, для млинців ж на три склянки рідини йде три склянки борошна.

Російські млинці іноді роблять "з колесо до воза": при цьому прямо при випіканні млинця на сковороду додають дрібно нарізані варені яйця, обсмажену цибулю, шматочки будь-якої риби, лівер, гриби, овочі, зелень, яблука.Млинці таким чином не готують.

Для млинців характерний злегка кислуватий присмак, особливо якщо вони робляться з додаванням гречаного борошна. Смак млинчиків - ніжний і солодкуватий.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Млинці вважаються споконвічно російським блюдом, млинчики популярні в Європі, зокрема у Франції.
  2. Млинці готуються на дріжджах, опарним способом, тісто (густе, як сметана) перед випіканням вистоюється. Млинці готуються без дріжджів, піч їх можна відразу ж після приготування тіста (досить рідкого).
  3. Млинці зазвичай пишні, товсті, пухкі, пористі, пористі. Млинці - тоненькі, майже прозорі.
  4. Млинці - висококалорійна їжа, млинці менш калорійні.
  5. Млинці можуть стати повноцінним обідом, млинчики найчастіше подаються на десерт.
  6. У млинців переважно кислуватий присмак, у млинчиків - солодкуватий.
  7. Млинці найкраще виходять на важкій чавунній сковорідці з товстим дном, млинчики - на тонкій.