Різниця між палацом і замком

Різниця між палацом і замком

Палац і замок - це види будівель. Обидва вони мають значні розміри. Але пристрій і функції у кожного з споруд різні.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Палац - парадне будівля зі своєрідною архітектурою і особливим призначенням.

натисніть на картинку для увеліченіяДворец

Замок - будова, що призначалася для житла і захисту від ворогів.

натисніть на картинку для увеліченіяЗамок до змісту ↑

Порівняння

Для початку звернемо увагу на деякі особливості споруд. Так, відмінність палацу від замка полягає вже в самій створюваної атмосфері. Палац виглядає святково, презентабельно, його прилегла територія знаходиться в бездоганному стані. Як правило, такий будинок має прямокутні обриси. Воно вражає своїми розмірами і багатою обробкою. Усередині палацу можна побачити той же пишність: просторі зали з високими стелями, широкі сходи, дорогі меблі, ексклюзивні деталі інтер'єру.

Замок являє собою щось таємниче, неприступне, а часом і похмуре. Він споруджений на пагорбі, скельному уступі або навіть на острові. Зазвичай це комплекс прилеглих один до одного будівель, серед яких є і круглі вежі, і елементи прямокутної або багатокутної форми. Серед складових всієї споруди - кріпосна стіна, рів, що утруднює доступ до замку, і перекидний міст.У самому замку протягнуті вузькі сходи і розташовані невеликі кімнати. Також є один або два зали більшого розміру, що служили для проведення спільних трапез і прийому гостей.

Подібне відмінність у пристрої споруд пояснюється їх призначенням. У чому різниця між палацом і замком? Вона полягає в тому, що палаци, що знаходилися у володінні знатних осіб, будувалися так, щоб в них було зручно проводити пишні прийоми і торжества із запрошенням безлічі гостей. Оборонну функцію вони не виконували. Згодом палацами стали називати і деякі будівлі для засідання представників державної влади. У наші дні існують палаци, виконують важливу суспільну функцію, наприклад Палац культури.

В замках жили феодали і вельможі. Такі споруди з'явилися за часів міжусобних війн, і їх призначенням було дати відсіч наблизилися ворогам. Вже на підході до грізного будовою нападники починали сумніватися в своїй перемозі. Треба сказати, що замок часто служив порятунком не тільки для його мешканців. Нерідко жителі навколишніх поселень, почувши тривожну звістку гінців, в поспіху збирали їстівне і теж поспішали сховатися за високими міцними стінами, в той час як воїни займали свої позиції у бійниць. Хороший замок був здатний витримати важку і тривалу облогу.