Різниця між паельєю і різотто

Різниця між паельєю і різотто

Рис застосовується для приготування великої кількості страв. Якщо провести опитування серед росіян, яке блюдо з рису вони часто готують вдома, то плов і рисова каша однозначно займуть в анкетах відповіли лідируючі місця. При цьому обов'язково будуть згадані і такі заморські страви, як паелья і різотто. Але якщо відміну плову від рисової каші зрозуміло будь-якому середньостатистичному росіянину, то щодо останніх страв у багатьох виникають питання, адже деякі нічого не знають навіть про процес їх приготування.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Паелья і різотто - страви з рису, курки і креветок.

до змісту ↑

Порівняння

Слово "паелья" з іспанської перекладається як "сковорода". Ця страва готується в спеціальній сковороді (паельере), неодмінно круглої, невисокою, з двома ручками, як у каструлі. У неї наливається оливкова олія, на якому по черзі обсмажуються креветки і курка, викладаються на окремі тарілки, а після в той же масло висипається рис.

Для цієї страви краще всього підходить рис Байя. Він відмінно вбирає рідину, але при цьому не розварюється і не злипається.

Коли рис вбере оливкова олія, на якому до цього обсмажувалися креветки і куряче м'ясо, слід додати трохи води. Важливо: рис під час приготування паельї перемішувати не можна, в іншому випадку він сильно розвариться і сліпнется в одну грудку.

Паелья

Обов'язкова для цієї страви приправа - шафран. Саме він забарвлює рис в такий приємний жовтуватий колір.

Після того як рис ввібрав воду, додаємо креветки і курку. Останній інгредієнт, який відправляється в сковороду з паелья, - це натертий сир.

Ризотто - італійська страва, назва якого перекладається на російську мову як "маленький рис". Рис, з якого він готується, дійсно має невеликі розміри. Це сорт арборио - крупа з високим вмістом крохмалю.

Для приготування різотто спеціального посуду не потрібно, ви можете взяти звичайну сковороду середньої глибини. На неї слід викласти вершкове масло, злегка обсмажити в ньому дрібно нарізану цибулю, всипати до нього рис і влити необхідну кількість вина. Рис під час приготування різотто слід розмішувати якомога частіше, щоб він краще розварився і став схожий на кашу.

Ризотто

Після того як крупа повністю вбере вино, до неї додають курячий бульйон і ще трохи проварюють.

Як і в паелью, в це блюдо обов'язково кладеться шафран.

В різотто креветки і куряче м'ясо кладуть в сирому вигляді, після чого, продовжуючи помішувати, варять страву до готовності. В приготованому вигляді різотто більше схоже на рідку рисову кашу.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Паелья - іспанське блюдо. Родина різотто - Італія.
 2. Паелья готується в спеціальній сковороді - паельере. Різотто можна приготувати в будь-якому посуді.
 3. Кращий сорт рису для паельї - Байя. Різотто готується з рису арборіо.
 4. Для приготування паельї береться оливкова олія, різотто готують на вершковому.
 5. Для паельї курку і креветки попередньо обсмажують, в різотто вони додаються в сирому вигляді.
 6. Для приготування паельї алкоголь не використовується, в різотто додають вино.
 7. В паелье до рису доливають воду, в різотто - курячий бульйон.
 8. В готову паелью додають натертий сир.
 9. Під час приготування паелью перемішувати не можна, різотто обов'язково потрібно помішувати якомога частіше.
 10. Паелья повинна бути розсипчастою, різотто має вигляд рисової каші.