Різниця між обгоном і випередженням

Різниця між обгоном і випередженням

На жаль, навіть досвідчені водії не завжди чітко розрізняють поняття "випередження" і "обгін", а новачки - і поготів. На практиці найчастіше це призводить до небажаної зустрічі з дорожніми інспекторами і навіть аварійних ситуацій. З огляду на те, що не дарма автомобіль повсюдно визнаний джерелом підвищеної небезпеки, кожен автолюбитель повинен завжди при здійсненні маневру усвідомлювати, що він робить - обганяє або випереджає.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Обгін представляє собою випередження транспортного засобу (або декількох) з виїздом на зустрічну смугу і подальшим обов'язковим поверненням на вихідну смугу (або сторону проїжджої частини).

Випередження - це рух з перевищенням швидкості щодо попутного транспорту. Цей маневр виконується в межах своєї смуги.

до змісту ↑

Порівняння

З точки зору Правил випередження і обгін - принципово різні терміни. Варто почати з того, що обгін в силу своїх особливостей є найнебезпечнішим з маневрів.

Обгін завжди пов'язаний не тільки з випередженням попутного транспорту, але і з маневруванням в ліву сторону з виїздом на сусідню смугу або "зустрічку", а також з обов'язковим поверненням на вихідну смугу.

Обгін схематично

Важлива відмінність полягає в тому, що випередження можливо як зліва, так і справа.Крім того, обгін як маневр строго обмежений ПДР і в багатьох випадках заборонений. До випередження це не відноситься - його можна здійснювати практично в будь-якій ситуації, крім випадків щільного руху, коли всі смуги зайняті транспортом. Єдине застереження - повернення на свою смугу після здійснення випередження є обгоном. Природно, випередження не можна здійснювати з виїздом на "зустрічку".

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Обгін - це маневр, пов'язаний з випередженням транспортного засобу (або декількох) з виїздом на зустрічну смугу (бік проїжджої частини) і подальшим обов'язковим поверненням на ту, з якою було розпочато маневр.
  2. Випередження є маневр, виконаний в межах свого боку проїжджої частини зі швидкістю, що перевищує швидкість попутного транспорту.
  3. Обгін - найнебезпечніший з усіх існуючих маневрів.
  4. Випередження не передбачає виїзду на зустрічну смугу і обов'язкового повернення на раніше займану.
  5. Випередження можливо і зліва, і справа, обгін - тільки зліва.
  6. До скоєння обгону слід ставитися особливо ретельно - ПДР передбачають багато випадків, коли він заборонений.