Різниця між православ'ям і протестантизмом

Різниця між православ'ям і протестантизмом

Після Великого поділу Вселенської Церкви, в християнстві утворилося два напрямки - Східне і Західне. Християни західного обряду стали називати себе католиками. Але з часом в їх середовищі з'явилися ті, яких в догматах віри щось не влаштовувало. Так виникло християнське протягом, яке стало називатися протестантизмом.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Православ'я - напрям в християнстві, спосіб життя людей, згодних з догматами Православної Церкви.

Протестантизм - напрям в християнстві, що відокремилося від католицтва в ході Реформації в знак незгоди з догматами Католицької Церкви.

до змісту ↑

Порівняння

На внутрішній організація церкви

В православ'ї існує територіальний поділ на помісні церкви, які, однак, не мають істотних відмінностей в богослужбових питаннях. У протестантизмі існує або централізація, як в лютеранстві або англіканстві, або повна незалежність громад один від одного, як в баптизмі. Церква - невидиме духовна спільнота людей.

Православне біле духовенство одружується, але за умови, що статися це має до прийняття священства. Ченці дотримуються обітницю безшлюбності. Священиками можуть бути виключно чоловіки.У протестантизмі немає особливих умов вступу в шлюб духовенства. Вони ті ж, що і для звичайних громадян. У деяких напрямках допускається служіння жінок в священичому сані.

В православ'ї поширене чернецтво. У протестантизмі його немає.

Чернецтво в православ'ї

В православ'ї хрестяться і діти, і дорослі. Дітям обов'язково вибираються хресні мати і батько. При хрещенні дорослих присутність хрещених батьків не обов'язково. У протестантизмі хрещення відбувається тільки над дорослими людьми.

Віровчення

Вищий авторитет в питаннях православної віри - Святе Письмо і Святе Передання. Крім цього, Символ Віри, правила і рішення Семи Вселенських Соборів, багатовікова практика Церкви. Безумовний авторитет в протестантизмі - Святе Письмо. У православ'ї сама людина не має права тлумачити Священні Книги. У більшості напрямів протестантизму крайній індивідуалізм в цьому питанні цілком прийнятний.

В православ'ї глибоко шанування Пресвятої Богородиці. Вона, за вченням Церкви, позбавлена ​​будь-якого, навіть первородного гріха. Багато молитви православних звернені саме до Богородиці. У протестантизмі Вона всього лише досконала жінка.

Знамення Пресвятої Богородиці

В православ'ї Таїнств сім: хрещення, миропомазання, причащання, елеосвященство, покаяння, шлюб, священство. У протестантизмі таїнств два - хрещення і причастя. У квакерів і анабаптистів немає навіть їх.

В православ'ї існує вчення про посмертних поневіряння душі, тобто про страждання її за вчинені за життя гріхи. Православні моляться про своїх померлих. Протестантизм таке вчення відкидає. Приймається тільки віра в Страшний Суд.

Церковна практика

Причастя священства і мирян відбувається на квасному (дріжджовому) хлібі. Під виглядом хліба людина приймає Тіло Христове, а під виглядом вина - Його Кров. У протестантизмі причащання відбувається тільки хлібом, причому, вид його не має значення.

Сповідь в присутності священика обов'язкове в православ'ї. У виняткових випадках допускається пряма сповідь перед Богом. Протестанти вважають, що не повинно бути посередника між Богом і людиною і використовують пряме покаяння.

Богослужіння

Головне богослужіння в православ'ї - Божественна Літургія. У протестантизмі використовуються різні форми зборів віруючих і якоюсь особливою, однаковою для всіх, не існує.

В православ'ї шануються ікони, хрест і мощі святих. Протестантизм, за малим винятком, це відкидає.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Православне вчення будується на авторитеті Священного Писання і Священного Передання. Протестантське вчення побудовано виключно на Святому Письмі. Все інше відкидається.
 2. Священиками в православ'ї можуть бути виключно чоловіки, в окремих напрямках протестантизму це дозволено і жінкам.
 3. Протестантизм відкидає чернецтво.
 4. В православ'ї хрестяться і дорослі, і діти. У протестантизмі - тільки дорослі.
 5. В православ'ї існує культ Пресвятої Богородиці, в протестантизмі її прийнято вважати лише досконалої жінкою.
 6. В православ'ї прийнято сім таїнств, в протестантизмі - всього два. Анабаптисти і квакери не визнають і їх.
 7. Протестантизм не приймає вчення про посмертних страждання душі.
 8. Причастя в православ'ї відбувається Тілом і Кров'ю Христовими, в протестантизмі - тільки Тілом.
 9. Православні сповідаються в присутності священика, протестанти визнають тільки пряме покаяння.
 10. У протестантів немає особливої ​​форми богослужіння. У православ'ї це - Божественна Літургія.
 11. Протестанти не визнають ікон, хреста і не шанують мощі святих.