Різниця між нарядом і розпорядженням

Різниця між нарядом і розпорядженням

В трудових відносинах важливе місце займають наряди і розпорядження. Розглянемо, що являють собою ті і інші, яке їх призначення і чим відрізняється наряд від розпорядження.

Зміст статті

  • Загальні відомості
  • Порівняння
  • Таблиця

Загальні відомості

Згадані заходи мають організаційний характер і покликані забезпечити безпеку праці. В нарядах і розпорядженнях позначається зміст роботи, терміни її виконання, місце, а також вказується склад бригади і особи, які здійснюють необхідний контроль. Інформація щодо таких завдань фіксується в спеціальному журналі.

до змісту ↑

Порівняння

Право видавати подібні доручення мають тільки уповноважені на це особи. Важливим моментом є проведення відповідного інструктажу. З'ясуємо, які особливості є у кожного різновиду завдань і в чому полягає відмінність наряду від розпорядження.

Отже, наряд оформляється в тому випадку, якщо майбутня робота об'ємна, що складається з низки складних дій. Як правило, вона доручається цілій бригаді і вимагає значного часу для виконання. Наряд залишається дійсним до п'ятнадцяти днів. При необхідності він одного разу продовжується на такий же термін. Прикладом є заміна електрообладнання.

Якщо передбачається здійснення не надто складних операцій, більш відповідним буде розпорядження.Завдання такого роду розраховане на мінімальну кількість виконавців і діє один день. При цьому не потрібно попередньо готувати робоче місце або перемикати будь-яке обладнання. Тут прикладом може служити знімає показання лічильників.

У чому різниця між нарядом і розпорядженням, якщо порівнювати їх з позиції документального оформлення? У тому, що доручення першого типу фіксується на окремому бланку в декількох примірниках. Розпорядження ж може доводитися до працівників усно з наступним занесенням в оперативний журнал.

до змісту ↑

Таблиця

Наряд Розпорядження
Застосовується в разі об'ємних робіт з попередньою підготовкою, перемиканням приладів Є відповідним в ситуації виконання нескладних дій
Завдання зазвичай направлено цілій бригаді Щоб впоратися з дорученням, досить одного-двох чоловік
Діє довше (п'ятнадцять діб), можливо одноразове продовження Є одноденним, при необхідності не продовжується, а видається заново
Оформляється як окремий документ може доводитися до призначених осіб усно
Приклад: заміна електрообладнання Приклад: зняття показань приладів