Різниця між олів'є і зимовим салатом

Різниця між олів'є і зимовим салатом

Салат олів'є відноситься до категорії загальновизнаних страв. Його перевагами є ситність, доступність інгредієнтів, легкість приготування і апетитний зовнішній вигляд. Однак господаркам відомий і інший салат з подібним складом, званий зимовим. Чим все-таки відрізняються два згаданих страви, і чи є взагалі ця різниця? Спробуємо розібратися.

Перш за все віддамо належне жив колись давно французу Олів'є, який одного разу винайшов кулінарний шедевр у вигляді салату. Кухар забрав з собою багато секретів, але все ж в загальних рисах блюдо згодом відтворювалося. Треба сказати, те, чим ми балу себе зараз, зовсім не схоже на оригінальну версію страви.

Відповідно до першого згадуваному рецептом, важливою складовою олів'є було м'ясо смаженого рябчика. Воно нарізати і змішувалося з вареною картоплею. Туди ж додавалися огірки (як правило, свіжі), оливки і каперси. Заправкою служив унікальний соус провансаль. Викладена в вазу маса оформлялася раковими шийками, шматочками ланспік (застиглого до стану желе бульйону) і зеленню салату.

З часом склад блюда сильно змінився. Замість дефіцитних і дорогих продуктів почали використовуватися більш звичні й доступні за ціною. Примітно, що закуска від цього не ставала менш чарівної населенням. За радянських часів олів'є особливо припав до новорічного столу.До того моменту популярна страва готувалася з картоплі, кубиків ковбаси, консервованого горошку, порізаних яєць і огірків. Ці інгредієнти перемішувалися з майонезом.

На сьогоднішній день класичний рецепт представлений в тому ж вигляді. Крім того, існують різні варіації олів'є. Вони з'являються, коли хтось вносить свою родзинку в традиційний склад. Наприклад, в блюдо можуть вводитися варена морква, шинка або яблука. Деякі компоненти іноді виключаються або замінюються іншими. При цьому нерідко вийшов результат набуває і нову назву.

Що стосується зимового салату, то найчастіше під ним і мають на увазі той самий олів'є. Але в цьому випадку помічено, що продукти для створення страви можна без зусиль придбати в холодний сезон, на відміну від інгредієнтів деяких "літніх" варіантів. Крім того, тут знову-таки присутня натяк на новорічні свята.

Відома й інша версія. У ній стверджується, що олів'є - це закуска, де неодмінно присутній ковбаса, а зимовим є салат з м'ясом. Як би не називалося кулінарний виріб, воно виходить чудовим і підходить не тільки для виняткових випадків, але і в якості ситного повсякденного страви.