Різниця між oEM і Box

Різниця між OEM і Box

Російський ринок технологій можна вважати унікальним у багатьох відношеннях. У тому числі і щодо продажу поставок, для продажу виробником не призначених. Однак абревіатуру OEM можна зустріти в прайсах і на вітринах магазинів нітрохи не рідше, ніж Box-версію. Цінники на ідентичні, здавалося б, продукти відрізняються часом досить серйозно, так що російський покупець змушений самостійно розбиратися, чи варто економити або, навпаки, переплачувати.

OEM в російських реаліях - явище, яке прийняло форму продажу продукту, призначеного для збирачів, кастомізаторов, брендування, і не призначеного для кінцевого споживача. Однак в руки його цей самий продукт неминуче потрапляє, причому в якості повноцінного, тільки в мінімальній комплектації.

Box - абревіатура для позначення коробкової версії продукту, готового до експлуатації кінцевим споживачем в стані "з коробки". На ринках електроніки інших країн це практично єдиний варіант, доступний покупцеві.

Варто відразу сказати, що існують особливості OEM і Box поставок для програмного забезпечення та комп'ютерних комплектуючих. У разі OEM-софта (операційні системи, дистрибутиви програм) істотно відрізняються від коробкових умови ліцензування, зокрема, можливість установки на кілька пристроїв і офіційна підтримка.Ну і безпосередньо упаковка продукту відрізняється мінімалізмом - для програмного забезпечення може бути простий конверт з носієм інформації, тоді як Box-версія упаковується в якісні коробки і комплектується інструкціями, рекламними проспектами і, найчастіше, привабливими для споживача фішками.

Коли мова йде про постачання обладнання, справа ускладнюється. OEM є варіантом з мінімальною комплектацією, в якості упаковки використовується антистатичний пакет. Box передбачає наявність фірмової коробки і повного набору аксесуарів і супровідної документації. Такий варіант дає можливість установки і експлуатації відразу ж, без витрачання часу і коштів на придбання, наприклад, кріплень, інтерфейсів і кабелів.

OEM-постачання жорсткого диска

Втім, Боксові варіанти часто комплектуються надлишково, і далеко не всі аксесуари можуть знадобитися в подальшому. Користувач позбавлений і від необхідності самостійно збирати комплект: все, що можна встановити, заздалегідь встановлено збирачем. Так, наприклад, процесори в боксовом виконанні комплектуються системами охолодження. Природно, фірмовими, від виробника. Також коробкові версії від щедрого виробника доповнюються ліцензійним програмним забезпеченням.

Box-поставка процесора

Така щедрість істотно позначається і на вартості продукту. OEM за рахунок мінімалізму зазвичай значно дешевше. Також в російських реаліях важливо, що box-комплектація може не відповідати вимогам користувача, і належить заміна аксесуарів, що тягне додаткові витрати.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. OEM передбачає мінімальну комплектацію, BOX - повну і навіть надлишкову.
  2. BOX дає можливість установки і експлуатації продукту негайно, в стані "з коробки".
  3. OEM-ліцензія найчастіше обмежена специфічними умовами.
  4. BOX-версія поставки завжди дорожче, іноді значно (в залежності від комплектації).