Різниця між нацистом і націоналістом

Різниця між нацистом і націоналістом

Глобалізація і супутній їй криза породжує популяризацію національних і націоналістичних ідей. Вважається, що вони покликані зберегти етноси і народи, звільнивши їх від чужого засилля і впливу. Наскільки дане судження відповідає істині? Чи є відмінності у нацистів і націоналістів? Відповіді на ці питання складніше, ніж може здатися на перший погляд.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Нацист - представник націонал-соціалістичного руху, що розділяє ідеологію партії. В основі політичних поглядів - расизм і крайній націоналізм, ідеї про перевагу одного народу над усіма іншими. У багатьох країнах світу ця ідеологія заборонена на законодавчому рівні, а її адепти можуть піддаватися кримінальному переслідуванню.

Націоналіст - представник ідеологічної течії, яке ставить інтереси одного народу над потреб держави і особистості, виокремлюючи себе на його тлі. Як правило, націоналізм з'являється на тлі боротьби за права етнічної групи і покликаний зберегти її ідентичність, цілісність, унікальність.

до змісту ↑

Порівняння

Нацист - це людина з обмеженими поглядами і думками. Він вважає, що одне лише походження дає людині право вважатися краще і "чистіше" інших.Відповідно, нація може бути сформована тільки біологічним шляхом, і чим менше в ній домішок, тим краще. Націоналіст дотримується більш прагматичних поглядів. Його нація може бути сформована як етносом (українці), так і ідеологією (американці).

Нацист проповідує расову дискримінацію, аж до повного знищення неугодних йому народів. Націоналіст просто не хоче бачити на своїй батьківщині чужинців, ретельно оберігає свої кордони, але не завжди готовий йти війною на чужі території.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Конструкція поглядів. Націоналіст відносить себе до соціальної групи, яка сформувалася на певній території і не обов'язково з біологічного принципу. Нацистові важливо тільки походження, все інше - другорядне.
  2. Ставлення до інших етносів і народів. Націоналіст не хоче бачити представників інших етнічних груп на своїй землі, нацист прагне до повного знищення окремих народів.
  3. Політичні погляди. Націоналіст може дотримуватися різних ідеологій, в тому числі ліберально-ринкової, нацист виступає виключно за ультраправий соціалізм, диктат держави над особистістю.