Різниця між мідіями і устрицями

Різниця між мідіями і устрицями

Правильно приготовані морські мешканці - смачний і корисний делікатес. Досить велика кількість споживаних морепродуктів - молюски сімейства двостулкових: мідії та устриці. Незважаючи на те, що відносяться вони до одного сімейства, устриці і мідії - це не один і той же продукт, адже при наявності деякого подібності відмінностей між цими двома мешканцями моря значно більше.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Мідії - морські двостулкові молюски, загін Mytiloida.

Мідії

Устриці - морські двостулкові молюски, загін Ostreoida.

Устриці до змісту ↑

Порівняння

Мідії від устриць відрізняються зовнішнім виглядом. Останні бувають значно більшими. Раковина у устриць увігнута або плоска, її краю хвилеподібні, нерівні. На дотик поверхня устричної раковини шорстка, її забарвлення найчастіше світла.

Мідії менше устриць за розміром. Раковина мідії округла або каплевидная, має увігнуту форму. Її краї рівні і дуже гострі. Залежно від місця існування колір раковини може змінюватися: найбільш поширені відтінки - золотисто-коричневий і синяво-чорний. На дотик поверхня раковини мідії гладка.

Мідія прикріплюється до каменів або інших утворень за допомогою тонкої, але міцної нитки - біссуса.Завдяки цій нитки молюск може вести рухливий спосіб життя, використовуючи її як ногу і пересуваючись на інші місця.

Устриця біссуса не має. Вона прикріплюється до каменя стулкою (як би "цементується"). Саме тому ці молюски ведуть осілий спосіб життя і не можуть переміщатися на інші місця.

Колонії устриць і мідій також сильно відрізняються. Перші селяться за принципом нашарування одних устриць на інші. Мідії розташовуються рядами.

Що стосується харчової цінності, то обидва молюска надзвичайно поживні і містять велику кількість вітамінів і мікроелементів, необхідних для людського організму (в тому числі є відмінною профілактикою онкозахворювань). У мідії міститься багато натрію, а устриця багата фтором.

Устриці можна їсти в сирому вигляді, окропивши лимонним соком. Прочинені раковини цих молюсків подають на колотому льоду. Мідій їсти сирими вкрай небажано. Вся справа в тому, що вони є живими фільтрами, пропускаючи морську воду і накопичуючи в собі шкідливі речовини. Цих молюсків краще вживати в їжу після термічної обробки.

М'ясом устриць не рекомендується захоплюватися тим, хто страждає хронічними захворюваннями органів травлення. Мідії ж слід з обережністю є алергікам.

Мідії - делікатес, ціна на який значно нижче, ніж на устриці.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Мідії і устриці відрізняються зовні. Раковина у мідії темніше, вона більш гладка і має рівні, гострі краї.
  2. Мідії ведуть рухливий спосіб життя завдяки биссусом, яких кріпляться до місця свого проживання. Устриці і без листя.
  3. Мідії селяться рядами, устриці - шарами.
  4. В мідіях міститься багато натрію, в устрицях - фтору.
  5. Мідії бажано термічно обробити перед вживанням, устриць можна їсти сирими.
  6. Мідії можуть викликати алергію, а устриці не варто вживати людям з хронічними захворюваннями органів травлення.
  7. Ціна на мідії нижче, ніж на устриці.