Різниця між mPEG2 і MPEG4

Різниця між MPEG2 і MPEG4

Формати медіафайлів MPEG2 і MPEG4 - в числі самих часто використовуваних на сучасних комп'ютерах. Що вони являють собою?

Зміст статті

  • Факти про MPEG2
  • Факти про MPEG4
  • Порівняння
  • Таблиця

Факти про MPEG2

MPEG2 - це фактично не один цифровий формат, а група стандартів, застосовуваних для кодування і стиснення відео-та аудіо. Найчастіше використовується для обробки відео, призначеного для запису на DVD, а також при організації трансляції мультимедійного потоку по каналах цифрового телебачення. Відео, закодоване за допомогою MPEG2, зазвичай відтворюється зі швидкістю близько 30 кадрів в секунду. Стиснення звуку під кадри, може здійснюватися в кількох каналах.

Якщо говорити про технічні нюанси, MPEG2 дозволяють кодувати відео при забезпеченні точності вектора руху кадру, що становить близько 0, 5 пікселів. Тип перетворення при даному форматі - дискретний конусний з 8 функціями. Стандарти в рамках MPEG2 не передбачають використання de-blocking фільтра, який дозволяє поліпшити якість відтвореного відеопотоку. Коефіцієнт квантування в MPEG2 - фіксований. Для кодування відео застосовуються алгоритми VLC, Huffman.

до змісту ↑

Факти про MPEG4

MPEG4 - це також група стандартів кодування і стиснення цифрових даних. Фактично є результатом подальшого розвитку технологій, що використовуються в MPEG2. Основна його перевага перед попереднім стандартом - можливість включати в структуру оброблюваного медіафайлу картинки, текст, тривимірні зображення.Крім того, технології MPEG4 в значній мірі орієнтовані на застосування не тільки професійними студіями звукозапису і відеомонтажу, а й рядовими користувачами.

Дані, які допустимо кодувати за допомогою стандартів MPEG4, можуть бути не тільки записані з природних джерел (наприклад, за допомогою відеозйомки або звукозапису на мікрофон), але також і згенеровані за допомогою комп'ютерних програм.

Відносно технологічних нюансів MPEG4 слід зазначити, що цей стандарт забезпечує точність вектора руху кадру в 0, 25 пікселя, задіє НЕ дискретне конусное перетворення, а цілісне з 4 функціями, передбачає використання de-blocking фільтра. Основні алгоритми кодування, що застосовуються в MPEG4, - VLC, а також CABAC.

Як вважають багато сучасних фахівці, MPEG4 приблизно на 50% ефективніший в частині кодування відео в порівнянні зі стандартами MPEG2. Тобто відповідні йому технології можуть бути задіяні при більш низької пропускної здатності доступних каналів, меншому обсязі дискового простору на серверах, а також меншою величиною пам'яті в ТВ-приставках - якщо мова йде про абонентську трансляції відеопотоків.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність MPEG2 від MPEG4 - в рівні технологічності обробки аудіо- та відеопотоків. Крім того, другий стандарт можна вважати менш ресурсномістких - з точки зору навантаження каналів і ресурсів пам'яті на різних пристроях, використовуваних при передачі даних. MPEG4 підтримує більш нові алгоритми кодування, більшу кількість типів джерел даних.

Визначивши то, в чому різниця між MPEG2 і MPEG4, зафіксуємо її критерії в невеликій таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

MPEG2 MPEG4
Що між ними спільного?
Обидва стандарти використовуються для кодування і стиснення цифрового аудіо та відео. MPEG4 - результат розвитку технологій, реалізованих в MPEG2
У чому різниця між ними?
Підтримує ефективну обробку даних тільки з природних джерел - відео- і аудіозаписів Підтримує ефективну обробку також і цифрових даних, створених за допомогою комп'ютерних програм
Забезпечує точність вектора руху кадру в 0, 25 пікселя Забезпечує точність вектора руху в 0, 5 пікселя
Чи не передбачає використання de-blocking фільтра передбачає використання de-blocking фільтра
Щодо ресурсоемок - вимагає більшої пропускної здатності каналів і ресурсів пам'яті задействуемих пристроїв Пр мірно на 50% менше ресурсоемок, ніж MPEG2