Різниця між mP3 і WAV

Різниця між MP3 і WAV

Файлові формати MP3 і WAV - в числі найпопулярніших, що використовуються для цифрового запису звуку. Наскільки вони схожі один з одним?

Зміст статті

  • Факти про MP3
  • Факти про WAV
  • Порівняння
  • Таблиця

Факти про MP3

MP3 - це мультимедійний файловий формат запису звуку. Характеризується великою універсальністю: його підтримують практично всі сучасні операційні системи ПК, мобільних девайсів, багато традиційні пристрої для програвання музики - MP3- і CD-плеєри, програвачі, музичні центри.

Формат MP3 призначений для запису звукової інформації із стисненням - навмисним зниженням якості звуку з метою зменшення розміру файлів. Але якщо здійснити відповідну оптимізацію аудіо коректно, зниження якості звуку буде в більшості випадків малопомітним для людини.

Формат MP3, можливо, найпопулярніший в онлайн-просторі. Але навіть до того як інтернет придбав загальну поширеність, аудіофайли відповідного типу були цілком затребувані: вони розміщувалися, завдяки невеликому розміру, на флеш-пам'яті MP3-плеєрів або на дисках у великій кількості, часто формуючи тематичні колекції аудіозаписів.

до змісту ↑

Факти про WAV

Формат WAV також використовується для цифрового запису звуку. В універсальності не поступається MP3 і підтримується основними типами сучасних девайсів.

Даний формат призначений, в свою чергу, для запису звукової інформації без стиснення.Таким чином, розмір WAV-файлів практично завжди набагато більше, ніж MP3 з аналогічним вмістом. За рівнем якості WAV-звук наближений до оригінального - за умови, що він буде відтворюватися на високотехнологічному обладнанні.

Формат WAV затребуваний головним чином в сфері послуг по професійній обробці аудіо: для фільмів, студійних альбомів, в ігровій індустрії - всюди, де передбачається робота з високоякісним звуком. Також файли WAV популярні в середовищі меломанів, які, до слова, в більшості випадків дуже легко визначають на слух різницю між мелодіями, записаними в MP3 і WAV.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, основна відмінність MP3 від WAV в тому, що перший файловий формат передбачає запис звуку із стисненням. При цьому воно може мати різну ступінь і "бітрейт" (інтенсивність відтворення звукового потоку). Які, в свою чергу, у всіх випадках однакові для WAV-файлів.

Вважається, що нестислий звук в форматі WAV має бітрейт близько 1400 Кбіт / сек. За якістю він приблизно відповідає аудіо, записаному на CD. У свою чергу, бітрейт MP3-файлів може варіюватися: максимальний показник становить 320 Кбіт / сек, мінімальний - близько 8-16 Кбіт / сек. Ті значення, що нижче, як правило, забезпечують неприйнятний рівень якості звуку - людина з працею здатний розрізняти ноти в мелодіях, які записані в подібному бітрейте.

Наскільки можуть відрізнятися розміри файлів, записаних у форматі MP3 і WAV?

Запис звуку в MP3 тривалістю в 1 хвилину при максимальній якості - 320 Кбіт / сек - має об'єм близько 2 мегабайт. Відповідно, 1 хвилина аудиопотока в форматі WAV сформує файл величиною близько 9 мегабайт.

до змісту ↑

Таблиця

Отже, тепер ми знаємо, в чому різниця між MP3 і WAV. Зафіксуємо основні критерії, які спричиняють відповідні відмінності, в невеликій таблиці.

MP3 WAV
Що спільного між форматами
Призначення: обидва застосовуються для оцифровки звуку.
Універсальність: підтримуються більшістю сучасних ОС і цифрових апаратних платформ
У чому відмінності між форматами
Використовується для запису звуку із стисненням Використовується для запису звуку без стиснення
Бітрейт варіюється між показниками 320 і 8- 16 Кбіт / сек Бітрейт фіксований - близько 1400 Кбіт / сек
Формує звукові файли порівняно невеликого розміру Формує файли щодо великого розміру