Різниця між гірськими і звичайними лижами

Різниця між гірськими і звичайними лижами

Для заняття лижними видами спорту дуже важливо підібрати правильний інвентар, адже від цього залежить не тільки зручність і комфорт, але і безпеку людини. Тому необхідно знати всі відмінності між гірськими і звичайними (біговими) лижами, яких чимало. І ці відмінності спостерігаються у всьому: починаючи від зовнішнього вигляду і закінчуючи ціною.

Зміст статті

 • Звичайні лижі
 • Гірські лижі
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Звичайні лижі

Вони призначені для катання по місцевості, покритій снігом. Бігові моделі здатні витримати пристойну дистанцію (до 50 кілометрів) і відмінно підійдуть для повсякденних занять лижним спортом. Зараз можна вибрати безліч варіантів цього спортивного інвентарю, але, як правило, їх поділяють на дві великі групи: дерев'яні та пластикові лижі. Другий варіант відмінно підходить як для конькового стилю, так і для класичного. Також особливу увагу слід приділити лижним ціпків: дешевший варіант - палиці, зроблені зі склопластику, якщо ж ви віддаєте перевагу якісні і дорогі моделі, тобто варіант, виконаний з карбону. Кому-то конструкція палиць може здатися простий і не витіюватій, але на ділі все по-іншому - важлива кожна деталь: ручка, петлі для рук, наконечник та інші деталі. Якщо матеріал, з якого вони виготовлені, буде якісний, то лижна палиця не зламається після кількох занять, а прослужить дуже довго.

Бігові лижі до змісту ↑

Гірські лижі

Вони з'явилися на світло в Норвегії в кінці 18 століття. Тоді дерев'яна конструкція, призначена для спуску з гірських схилів, не відрізнялася якимись вишукуваннями. Перші значні зміни гірські лижі зазнали, коли у виробництві став використовуватися пластик: він значно збільшив швидкість спуску, плюс сам матеріал укупі з металевими кантами забезпечив більш міцну захист. Гірські лижі класифікуються залежно від того, про який вид гірськолижного спорту йдеться: слалом, слалом-гігант, фристайл і багато іншого. Тому до вибору гірських лиж потрібно підходить ретельно, тому що ціна варіюється дуже серйозно, і можна істотно переплатити гроші за неактуальне для вашої місцевості варіант.

Гірські лижі до змісту ↑

Порівняння

Неважко здогадатися, що гірські лижі головним чином відрізняються від звичайного варіанта тим, що вони призначені тільки для спуску з гірських схилів. Але є ще кілька відчутних відмінностей, які прямо впливають на вибір інвентарю:

 • Гірські лижі значно міцніше, ніж бігові. Втім, це не дивно, адже схили таять в собі величезну небезпеку, і якість лиж виходить на перший план.
 • Бігові лижі довше, але в той же час менш широкі, ніж гірські. Такі характеристики дозволяють добре пересуватися саме по рівнинній поверхні, де не потрібно здійснювати круті маневри. Плюс кидається в очі їх простіша конструкція.
 • Гірські лижі коштують дуже дорого. Причин кілька: застосування високотехнологічних матеріалів, підвищена увага до безпеки, унікальність конструкції. За хороший і якісний варіант доведеться заплатити близько тисячі доларів.
 • Для гірських лиж необхідні спеціальні черевики з дуже міцним кріпленням. Наприклад, черевики для звичайних лиж НЕ будуть тут актуальними, тому для занять гірськими лижами доведеться витратитися ще й на взуття.
до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Гірські лижі значно міцніше і міцніше.
 2. Бігові довше і менш широкі.
 3. Гірські лижі коштують значно дорожче.
 4. Використовується різна взуття і, відповідно, кріплення.