Різниця між мохами і лишайниками

Різниця між мохами і лишайниками

Мохи і лишайники - це стовідсоткові піонери простору. Саме вони першими "вийшли" на сушу, пристосувалися до життя на ній, а також стали матеріалом для формування гумусу. Крім того, мохи та лишайники лежать в основі еволюції рослин.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Мохи - це вищі спорові рослини, які відносяться до відділу Моховидних царства Рослин.

Лишайники - нижчі рослини, утворені симбіозом грибів і бактерій.

до змісту ↑

Порівняння

Мохи з'явилися на Землі в кінці девонського - на початку карбонового періоду. Мохи присутні на всіх материках, включаючи Антарктиду. Єдина умова, необхідне для життя мохів, - це наявність достатньої кількості вологи, що вимагається для організації процесу розмноження.

Яванский мох в акваріумі

Лишайники з'явилися в ранньому девоні. Вони поширені на всіх материках і змогли пристосуватися до життя і піднятися на максимальну для рослин висоту в гірських районах.

Мохи - це мініатюрні рослини. У них відсутні коріння, тому до субстрату вони кріпляться за допомогою багатоклітинних волосоподібні відростків - ризоидов. Крім закріплення в грунті, Ризоїди виконують роль доставки в організм води і поживних речовин. Але ці ж речовини можуть надходити в рослину через стебла та листя. Листя і стебла мохів містять хлорофіл, стаючи місцем проведення процесу фотосинтезу.

Лишайники - це дивовижні рослини. Їх тіло - таллом - утворено спільним проживанням грибів і водоростей. Але насильно розділені компоненти організму лишайників здатні існувати самостійно. У талломе лишайника гіфи грибів утворюють верхню і нижню скоринку. А в середині, як начинка в пирозі, розташовані водорості. Вони-то і займаються фотосинтезом, володіючи пігментом хлорофілом. У лишайників немає коренів. Внаслідок життєвих процесів гіфи грибів виділяють кислоту, руйнуючи субстрат, до якого вони прикріплені.

Мохи - це дводомні рослини. Жіночі особини на своїх вершинах мають органи, що містять яйцеклітини, а чоловічі організми - органи, що містять сперматозоїди. Це - спорофіти, одне з двох поколінь, яке переважає в життєвому циклі мохів. Після запилення на жіночому рослині формується спорангій. У ньому дозрівають суперечки, які, впавши у вологе середовище, проростають. З цієї зеленої нитки - гаметофіту - з часом виростають нові жіночі та чоловічі особини.

Лишайник на дереві

Лишайники можуть розмножуватися вегетативно, безстатеве і статевим шляхом, утворюючи характерні плодові тіла.

Мох утримує в грунті воду, іноді заболачівая її. Мохи були найпершим перев'язувальнимматеріалом і є базою для утворення торфу.

Чи не переносячи забруднень в атмосфері, лишайники стали ідеальними індикаторами стану повітря. Лишайники вважаються біологічними руйнівниками гірських порід і основою процесу грунтоутворення.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Лишайники з'явилися на Землі раніше, ніж мохи, і мають більш широку область поширення.
  2. Мох - це єдиний організм, лишайник - це конгломерат організмів, здатних до самостійного існування.
  3. Мохи стоять на більш високій еволюційному ступені розвитку, ніж лишайники.
  4. Обидва рослини мають різний біологічне та господарське значення.