Різниця між родимкою і папилломой

Різниця між родимкою і папилломой

Чи не все, що з'являється на тілі людини, абсолютно безпечно для його здоров'я. Так, наприклад, родимки можуть багато років спокійно рости, не викликаючи при цьому ніякого дискомфорту, а іноді навіть стають справжньою родзинкою зовнішності або частиною особливого іміджу. Що ж стосується папілом, то вони не так нешкідливі, як здається на перший погляд, а в деяких випадках можуть навіть перероджуватися в ракову пухлину. Звичайно, дати точне визначення пухлини може тільки кваліфікований лікар-онколог, однак попередній діагноз ви можете поставити собі самі і визначити, що ж знаходиться у вас на шкірі - родимка або папілома.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Родимка - це доброякісна пухлина на шкірі людини, яка утворюється в результаті скупчення клітин, переповнених пігментом.

Родимка

Папілома - це доброякісна пухлина, що виникає у людини і тварин внаслідок наявності в організмі вірусу папіломи людини. Основним структурним елементом є сполучнотканинний сосочок, який покритий епітелієм і містить кровоносні судини.

Папілома до змісту ↑

Порівняння

Родимки (або звичайний пігментний невус) найчастіше ростуть на тілі, руках та обличчі, папіломи в більшості випадків локалізуються в "затишних місцях": на статевих органах, в пахвових западинах або під грудьми у жінок, а іноді навіть в шлунку або в кишечнику.Вони завжди виступають над поверхнею шкіри. Родимки ж, як правило, завжди симетричні і мають гладку й рівну поверхню, іноді опуклу. На відміну від родимок папіломи майже завжди асиметричні і мають рвані і шорсткі краю, трохи нагадують за своєю консистенцією вилок цвітної капусти.

Навіть збільшуючись в розмірах, родимки не доставляють особливих незручностей своєму власникові. Якщо ж розростається папілома, то найчастіше вона викликає почуття дискомфорту, свербіж і печіння. Родимки мають червоно-коричневий відтінок, який не змінюється протягом усього життя. Колір папіломи може бути різним - від світлого до темного. У деяких випадках він може різко змінитися.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Родимка - це розростання клітин шкіри внаслідок їх заповнення пігментом; папілома - це розростання сполучної тканини під впливом ВПЛ (вірусу папіломи людини).
  2. Родимки найчастіше ростуть на всьому тілі, на руках і на обличчі. Папіломи люблять "схрони": під грудьми, в паху, в пахвових западинах.
  3. Родимка практично не змінює свої колір, форму і розмір протягом усього життя. Папілома може збільшуватися в розмірах, змінювати свої форму і колір.
  4. Навіть збільшуючись в розмірах, родимка не доставляє неприємних відчуттів своєму власникові. Папілома, збільшуючись, часто викликає у людини дискомфорт, свербіж або печіння.