Різниця між Мірамістином і хлоргексидин

Різниця між Мірамістином і хлоргексидин

Сьогодні кожна людина прекрасно знає, що таке антисептичні засоби. Їх часто доводиться використовувати при утворенні ран або післяопераційних швів. Серед них найбільш популярними є Мірамістин і Хлоргексидин.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Мірамістин - це вітчизняний антисептик нового покоління, володіє широким спектром дії і використовується в лікуванні вірусних, грибкових і бактеріальних інфекцій. Це засіб ідеально підходить для профілактики будь-якої інфекції.

Хлоргексидин - це антисептик, перевірений часом. Незважаючи на велику кількість нових сучасних антисептиків, нішу зайняту хлоргексидином, їм завоювати поки не вдалося. Завдяки доступності, високої ефективності щодо багатьох вегетативних форм грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів, а також герпесвирусов і дріжджових грибків він, як і раніше, затребуваний в медичних установах і в побуті.

до змісту ↑

Порівняння

Обидва ці препарати застосовуються найчастіше для місцевої обробки ран, порізів і саден. Зберігається актуальність їх використання в профілактиці ЗПСШ, в практиці отоларингологів, хірургів і стоматологів.
Основними патологічними станами, при яких відзначається швидка позитивна динаміка на тлі місцевого застосування хлоргексидину є: різні по етіології і перебігу тонзиліти, гінгівіти, афтозні стоматити, особливо викликані герпесвирусами.Стоматологи рекомендують його для ефективного догляду за протезами, які необхідно знімати щодня. У відділеннях хірургічного профілю Хлоргексидин використовується для обробки рук персоналу, не викликаючи при цьому сухості шкірних покривів. Алергічні прояви при використанні препарату зустрічаються вкрай рідко. Для промивання слизової оболонки очей використовується тільки спеціальна форма препарату.

Мірамістин має високу антимікробну активність відносно грибків, бактерій і вірусів. Цей препарат застосовується в самих різних випадках, починаючи з обробки опіків і закінчуючи лікуванням венеричних захворювань. Препарат стимулює місцеві імунні реакції, має протизапальні властивості і запобігає інфікуванню раневого і опікового поля.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Хлоргексидин має активну речовину Хлоргексидин, у Мірамістину активна речовина - Мірамістин.
  2. При струшуванні Хлоргексидин дає швидко осідає пухку піну, Мірамістин - щільну і довго не осідає.
  3. Хлоргексидин більше підходить для зовнішньої обробки, при заливанні цього препарату в уретру, в ніс або в горло з'являється досить сильне печіння, при вливанні Мірамістину печіння слабке або зовсім відсутній.
  4. При тривалому застосуванні хлоргексидину для полоскання рота, зуби можуть покритися темним нальотом. Мірамістин в цьому плані краще, так як фарбує зуби значно менше.