Різниця між м'ятою і мелісою

Різниця між м'ятою і мелісою

Кількість людей, що стежать за своїм здоров'ям, з кожним роком зростає. Багато хто відмовляється від жирної їжі, продуктів, багатих консервантами, барвниками, підсилювачами смаку і переходять на здорове харчування, яке неможливо уявити без натуральних продуктів, свіжих соків і трав'яних чаїв. Ромашка, малина, смородина - все це складові бадьорять і корисних напоїв, які прийшли на зміну газованій воді і штучним чаїв. Але перше місце в рейтингу тримають запашні трави - м'ята і меліса, які можна виростити на власній присадибній ділянці. І м'ята, і меліса дуже корисні, містять багато вітамінів, мають лікувальні властивості. До речі, м'ята є чудовим доповненням до багатьох страв і коктейлів, наприклад, до знаменитого мохіто. У зв'язку з тим, що листя цих рослин схожі, їх часто плутають. Якщо вам необхідно додати в блюдо саме м'яту, або зробити відвар з меліси, то не зайвим буде дізнатися їх відмінності.

Зміст статті

  • Ботаніка
  • Застосування м'яти і меліси
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Ботаніка

М'ята є представником сімейства ясноткових. Коріння м'яти тонкі, мочкувате, стебло прямостояче. Листя цієї трав'янистої рослини злегка загострені, яйцевидні, мають характерний ментоловий аромат.М'ята може досягати у висоту одного метра, хоча частіше зустрічаються більш скромні розміри - близько тридцяти сантиметрів. Плодоносить м'ята рідко, якщо пощастить побачити її плід, то він буде злегка шорстким, може мати волоски у верхній частині. У плоді міститься чотири горішка. Блідо-фіолетові квіти м'яти зібрані в колосовидні суцвіття.

Мелісса також відноситься до багаторічних рослин сімейства ясноткових. Плід меліси гладкий, має форму яйця, містить чотири горішка. Трапляються квітки лілового або бузкового кольору, вони зібрані в помилкові кільця по 6-12 квіток в кожному. Стебло меліси розгалужений, має на поверхні волоски. У висоту ця трав'яниста рослина може досягати півтора метра. Мелісса виділяє пряний аромат, що чимось нагадує лимонний.

натисніть на картинку для увеліченіяОтлічіе м'яти від меліси до змісту ↑

Застосування м'яти і меліси

М'ята надзвичайна цінна ефірною олією, зміст якого в листі досягає 2, 75%, в суцвіттях до 6 %. Широке застосування ця рослина знайшло в фармакології, де її додають в трав'яні збори. Допомагає м'ята боротися з шлунковими хворобами, корисна при невралгіях і бронхітах. У кулінарії м'ята застосовується в якості ароматизатора. Додають її не тільки в коктейлі та алкогольні напої, але також в випічку, гарячі страви і навіть супи.

В листі і квітах меліси міститься до 0, 8% ефірних масел. У кулінарії мелісу, завдяки пряного аромату листя, застосовують як замінник запашного перцю. Також додають як приправу до супів, дичини, салатів. Для того щоб трава не втратила своїх властивостей, її не можна піддавати термічній обробці.У медицині застосовується як противірусний, антидепресивну та спазмолітичну засіб.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. М'ята має прямий стебло, в той час як у меліси він розгалужений.
  2. М'ята пахне ментолом, а аромат меліси швидше пряний, що нагадує лимон.
  3. Квіти м'яти зібрані в колосовидні суцвіття, а у меліси в помилкові кільця.
  4. В м'яті великий вміст ефірної олії, в мелісі значно менше.
  5. І м'ята, і меліса застосовуються в кулінарії. Але м'ята швидше як ароматизатор, а меліса в якості приправи.