Різниця між міді-клавіатурою і синтезатором

Різниця між міді-клавіатурою і синтезатором

Багато любителів музикування використовують такі пристрої, як міді-клавіатури і синтезатори. Вважається, що вони дуже схожі. Для чого призначений кожен девайс?

Зміст статті

  • Що таке міді-клавіатура?
  • Що таке синтезатор?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке міді-клавіатура?

Варто відзначити, що міді-клавіатури - це ціла група пристроїв, багато з яких дуже несхожі з іншими, не дивлячись на те, що класифікуються як один і той же тип девайсів.

Так, є пристрої відповідного типу, оснащені мінімальною кількістю елементів управління. Їх доповнюють власне клавіші, за допомогою яких грається музика. Є пристрої, що класифікуються як контролери, - на них є основні клавіші, але також у великій кількості є різні інструменти управління. Існують девайси, що займають проміжне положення між двома першими типами пристроїв.

Більшість типів міді-клавіатур вимагають підключення до зовнішнього пристрою: справа в тому, що звук, який створюється за допомогою розглянутих девайсів, відтворюється зазвичай тільки за умови виведення MIDI-сигналу на зовнішній пристрій. Найчастіше це аудіокарта комп'ютера, тому що розглядаються девайси підключаються, як правило, до ПК. Міді-клавіатура - інструмент, що генерує звук, який підлягає, таким чином, подальшої програмної обробці.

до змісту ↑

Що таке синтезатор?

Пристрої відповідного типу, як і міді-клавіатури, класифікуються на велику кількість категорій.

Наприклад, є синтезатори , в яких реалізовано безліч функцій, що полегшують музикантові програвання музики - таких як, наприклад, модулі для відтворення апаратних семплів (готових до відтворення мелодій). На просунутих синтезаторах є Автоакомпанемент, підсилювачі.

Є інтерактивні девайси розглянутого типу. Вони характеризуються великою кількістю функцій, оснащені секвенсорами, автоматичними аранжировщиками, тими ж апаратними елементами для відтворення семплів. Вони до того ж відрізняються від інших типів девайсів кращою якістю звуку і більш широким спектром імітованих інструментів.

Існують цифрові фортепіано - виглядають саме як традиційні клавішні інструменти, але відтворюють звук за допомогою електронних компонентів.

Є синтезатори і аналогові - генеруючі звук за допомогою апаратних елементів, без звернення до електронних компонентів, які утворюють цифрові мелодії.

Синтезатори можуть повноцінно функціонувати без підключення до ПК: в них є вбудовані аудіокарти, динаміки, необхідні інтерфейси для якісного відтворення звуку. Синтезатор генерує мелодії, які не потребують обов'язкової програмної обробки - навіть якщо мова йде про цифрове звуці.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність міді-клавіатури від синтезатора в тому, що першого типу девайс, як правило, менш функціональний і до того ж вимагає підключення до ПК - для відтворення генерується звуку.Синтезатор - автономний пристрій і в більшості випадків істотно більш функціональне.

Відзначимо, що багато сучасних моделей синтезаторів фактично включають функціонал міді-клавіатур - тобто можуть підключатися до ПК, використовувати ресурси його аудіокарти, а при необхідності забезпечувати запис генерується звуку в файл, що розміщується на комп'ютері. Правда, аналогові синтезатори, як правило, не володіють подібними можливостями, оскільки для виведення на ПК звук повинен бути в цифровому форматі.

Варто відзначити, що різниця в якості звуків, відтворених на синтезаторах та міді-клавіатурах, не завжди очевидна. Економічні моделі девайсів першого типу часто значно поступаються за цим параметром просунутим модифікаціям міді-клавіатур - які, як і синтезатори, можуть ефективно імітувати широкий спектр музичних інструментів.

Визначивши, в чому різниця між міді-клавіатурою і синтезатором, відобразимо висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Міді-клавіатура Синтезатор
Що спільного між ними?
Багато сучасні цифрові синтезатори можуть виконувати функції, характерні для міді-клавіатур
У багатьох випадках можна порівняти за якістю генерується звуку
У чому різниця між ними?
Девайс вимагає підключення до ПК (або аналогічного пристрою, який може перетворювати програмні MIDI-сигнали в звуки) Являє собою автономний, не вимагає підключення до ПК девайс, який генерує і відтворює різні звуки, імітує музичні інструменти