Відмінність метилового спирту від етилового

Відмінність метилового спирту від етилового

В чому відмінність між C 2 H 5 OH і CH 3 OH? Питання можна сміливо посилати хімікам, які, втім, нададуть купу відомостей непотрібних для простих людей. На ділі етиловий спирт (перша формула) і метиловий (друга формула) - це дві великі різниці, хоча вони і належать до однієї групи органічної хімії - спирти. Але залишимо науку і перейдемо до питань побутовим ...

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Етиловий спирт - якщо не занурюватися в нетрі хімічної науки, то можна сказати так: це просто питної спирт. При малих дозах є допінгом нервовій системі, а при великих здатний викликати помутніння свідомості. Етиловий спирт має такі властивості:

 • легко запалюється;
 • легше води;
 • має бактерицидну дію.

Вживається не тільки в питному якості, але також в промисловості, побутової косметиці, миючих засобах і в багатьох інших сферах. В цілому, дуже широко поширений в побуті і на виробництві, тому має статус цінної сировини. Крім того, ведуться цілком успішні роботи по заміні етиловим спиртом бензину і ряду інших нафтопродуктів, які використовуються в якості палива.

Металевий спирт - його ще називають метанолом.По виду він подібний до етилового спирту: безбарвний і з аналогічним, тільки більш слабким, запахом. Саме тому ці дві речовини так часто плутають. Метиловий спирт теж може використовуватися в якості палива, але не особливо популярний в цьому напрямку в силу певних недоліків: низька температура займання, отруйність, здатність втягувати воду. На відміну від етанолу метанол - це чистісінький отрута! Вважається, що якщо якщо прийняти до 30 грам всередину, то можна осліпнути, а 50 грам досить, щоб відправитися в країну, звідки немає повернення.

до змісту ↑

Порівняння

На жаль, просто так відрізнити одну рідина від іншої можна. Колір, запах і смак вони мають настільки схожий, що хіба тільки професійний хімік визначить по виду, що перед ним. Однак є ряд не важких дослідів, які можна провести в домашніх умовах. Для цього потрібно:

 • металева ємність;
 • мідний дріт;
 • газовий пальник;
 • прозора посуд;
 • градусник;

Все це можна дістати без особливих зусиль. Тож почнемо.

Спосіб перший . Потрібно поставити металеву ємність з перевіряється рідиною на газовий пальник, а потім виміряти температуру закипання. Метанол буде кипіти при температурі 64 градуси, а етанол при 78 градусах за Цельсієм.

Спосіб другий . Беремо мідний дріт і розпалює її дочиста, а потім занурюємо в рідину і принюхиваемся до випаровуванням (тільки акуратно, трохи помахав долонею над посудом). В ароматі прілого яблук можна дізнатися етанол, а в різкому і неприємне, дратівливим запаху - метанол.

Зверніть увагу, що ці способи актуальні щодо концентрованих спиртів і не підходять для різних сумішей.Тому настійно рекомендуємо вам не пробувати алкоголь, походження якого викликає сумнів.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Етиловий спирт можна пити, він не отруйний і цілком сумісний з організмом, а метиловий пити не можна, оскільки 50 грам досить для летального результату.
 2. Етиловий спирт кипить при температурі 78 градусів, а метиловий при 64 градусах.
 3. При зануренні розпеченій мідного дроту в спирт, етиловий виділяє запах прілого яблук, а метиловий - різкий дратівливий аромат.