Різниця між метеором і астероїдом

Різниця між метеором і астероїдом

Сама ідея того, що весь світ може бути знищений відносно невеликим космічним об'єктом, більшої частини людства здається жахливою. Дійсно: комети, астероїди і метеорити можуть змінити вигляд Землі до невпізнання. Переглядаючи новини, Ви могли помітити різні назви небесних тіл. Чим вони відрізняються в дійсності і як по найменуванню об'єкта визначити ступінь його небезпеки?

Метеор - це оптичне явище, яке відбувається при згорянні небесного тіла в земній атмосфері. Даний феномен також називають "падаюча зірка" за аналогією з традиційним повір'ям. По суті, це не об'єкт, а лише назва явища, яке можна спостерігати неозброєним оком або за допомогою зовнішніх приладів. "Космічне сміття", падіння якого ми бачимо як метеор, утворюється в результаті знищення більшого небесного тіла, його поява можуть супроводжувати не тільки спалаху, але і вибухи.

Астероїд - це космічне тіло, яке рухається по сонячній орбіті і має відносно невеликою масою - в планетарних масштабах. Форма тіла є неправильною, на поверхні відсутня атмосфера, рух залежить від інших об'єктів. Астероїд також може володіти власними супутниками. Дані космічні тіла мають більшу тривалість життя і спостерігаються протягом століть, їх рух відбувається за певними законами механіки.

Отже, астероїд - це космічне тіло, яке підпорядковується певним законам руху. Його траєкторію можна вирахувати, а також встановити ймовірність зіткнення з Землею. Метеор - явище тимчасове, яке представляє собою оптичний ефект, що виникає при згорянні малих космічних тіл (іноді розміром з шпилькову головку) в шарах атмосфери.

Зображення астероїда 243 Іди і її маленького супутника дактилем в псевдокольорах, отримане за допомогою космічного апарату "Галілео"

Якщо припустити, що астероїд зіткнеться з землею, ефект буде руйнівним: частина поверхні буде вражена, порушиться природна зміна пір року, відбудуться інші негативні наслідки. Метеори ж не завдають нашій планеті ніякої шкоди через своїх незначних розмірів. Десятки і сотні таких явищ відзначаються щорічно.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Сутність. Астероїд - це фізичне тіло, а метеор - оптичне явище, яке спостерігається людиною.
  2. Тривалість існування. Метеор виникає лише в якості "падаючої зірки", тобто метеоритного тіла, яке в лічені секунди згорає в атмосфері. Астероїд існує до тих пір, поки не зіткнеться з іншим об'єктом або не буде знищений в результаті взаємодії.
  3. Маса. Астероїд - це невелике тіло, вага якого може складати декілька десятків або сотень тонн. Метеор в строгому сенсі слова не володіє масою, так як є об'єктом.
  4. Траєкторія руху. Велика частина астероїдів, які спостерігаються з Землі, рухаються в межах Сонячної системи (як правило, між орбітами Юпітера і Марса). Метеори ж спрямовуються до Землі, але в якості твердої речовини її поверхні досягають рідко.