Різниця між мегабіта і мегабайтом

Різниця між мегабіта і мегабайтом

Хмарно плутанина в цих одиницях виміру. Мегабіта і мегабайти звучать і виглядають схоже, так що нерідкі помилки, часом ведуть до невірного розуміння тих чи інших характеристик. Ну і виробники-провайдери-розробники вносять свої п'ять копійок в скарбничку плутанини, в маркетингових цілях (не хочеться думати, що через незнання) вживаючи одне замість іншого. Загалом, як в історії з президентської щукою: чи то фунт, то чи кілограм, але рівно 21. Спробуємо розібратися, де у нас мегабіта, де мегабайти.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Мегабит - одиниця виміру кількості інформації, що дорівнює одному мільйону біт (або 1048576 біт).

Мегабайт - одиниця виміру кількості інформації, рівна або одному мільйону байт, або 2²º (1048576) байт.

до змісту ↑

Порівняння

Різниця між мегабіта і мегабайтом математично логічна, проте подвійність сприйняття пояснюється не примхою, а особливістю системи вимірювання по російському ГОСТу. Приставки системи вимірювання стандартизовані і у випадку з мега- означають число, помножене на 10⁶ (той самий мільйон). Математично ж це невірно, тому що в одному мегабайті - 1024 кілобайт, тобто в ступінь (двадцяту) зводиться 2. Те ж саме стосується і бітів: в 1 Мбіт - тисяча двадцять чотири Кбіт. Виходячи з того, що в одному байті 8 біт, не складно порахувати, що будь-які показники в мегабитах переводяться в мегабайти розподілом на 8.

Займатися розрахунками звичайному користувачеві доводиться рідко, в основному в процесі стягування їм з мережі файлів. Мегабіта і мегабайти давно поділили сфери експлуатації: в мегабитах (в секунду) вимірюється швидкість передачі файлів в мережі, в мегабайтах - обсяг файлів. Плутанина виникає, коли, наприклад, торрент-клієнти показують швидкість скачування в мегабайтах (вічна загадка), а провайдер бере гроші за швидкість в мегабитах. Тоді замість обіцяних тризначних чисел на моніторі виникають скромні двозначні, шокуючи користувача в шок і змушуючи лаяти техніку і свою, і оператора. Розділіть на 8 - і все зійдеться (ну наскільки це взагалі можливо в пірінгових мережах - швидкість залежить не тільки від провайдера).

А щоб не плутатися надалі - дивіться уважніше. Мегабіта у нас позначаються Мбіт (Mbit), а мегабайти - МБ (MB).

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Мегабит одиниця битовая, мегабайт - байтовая.
  2. В мегабитах вимірюється швидкість передачі файлу, в мегабайтах - обсяг файлу.
  3. Мегабит позначається Мбіт, мегабайт - МБ.