Різниця між тефтелями і їжачками

Різниця між тефтелями і їжачками

В кухнях різних народів існує маса смачних страв з м'ясного та рибного фаршу, почесне місце серед яких займають улюблені багатьма тефтелі. Вони легко готуються, мають приємний смак і можуть бути включені в меню дитини з самого маленького віку. Зараз все частіше стали з'являтися рецепти тефтелей-їжачків. Процес приготування такої страви і звичайних тефтелей абсолютно однаковий, різниця полягає в інгредієнтах.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Тефтели - блюдо з м'ясного або рибного фаршу. Мають форму кульок (часто - завбільшки з волоський горіх). Тефтелі готують в соусі і подають, полив їм блюдо.

Тефтели

Їжачки - різновид тефтелей, в які в процесі приготування додається сирої рис.

М'ясні їжачки до змісту ↑

Порівняння

Як вже було сказано, їжачки - це різновид тефтелей. Процес приготування у них однаковий. Для початку робиться фарш. Він може бути свинячим, яловичим, з м'яса птиці або комбінованим (зі свинини з яловичиною, наприклад). Можна використовувати баранину.

В фарш вбивається сире яйце, додаються сіль, перець, приправи за смаком. Деякі господині кладуть в тефтелі хліб, дрібно нашатковану цибулю, моркву. Все ретельно перемішується. Далі настає черга добавок. Найпоширеніша - відварений рис.Можна також покласти шматочки болгарського перцю, грибів, бланшованих помідорів. Є рецепти тефтелей з картопляним пюре і сухофруктами.

Саме в цій стадії і полягає відмінність тефтелей від їжачків: в останні додається сирої рис, який в процесі приготування розварюється і нагадує голки на круглому ежіной тільце-тефтелі. Буває, що їжачками називають абсолютно все тефтелі, в які додається як сирої, так і відварений попередньо рис.

З отриманої маси формуються кульки, панірують у борошні і обсмажують з усіх боків в рослинній олії. Після діємо відповідно до обраного рецептом: тефтелі можна протушкувати в соусі, залити ним же і поставити в духову шафу, дожарівать на сковороді до готовності або варити на пару.

Що стосується соусу (або, по-нашому, підливи), то він обов'язковий, без нього тефтелі не були б тефтелі. Ці м'ясні кульки найчастіше готуються в томатному або вершковому (майонезну, сметанному) соусах з додаванням зелені, селери, часнику, обсмаженого лука з морквою і різноманітних приправ.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Їжачки - це різновид тефтелей, які готуються з додаванням у фарш сирого рису. У процесі приготування він розварюється і стирчить з тефтелей, як голки з цього їжака.