Різниця між МДФ і ПВХ

Різниця між МДФ і ПВХ

На рубежі 20 і 21 століть в наш побут увійшла велика кількість найрізноманітніших матеріалів. І недосвідченій людині деколи складно розібратися, в яких випадках треба застосовувати один, а в яких - інший. Тим більше що багато хто з них фігурують в основному у вигляді абревіатур, що ще більше ускладнює розуміння їх призначення. Давайте розберемося, чим відрізняється МДФ від ПВХ - це, мабуть, одні з найпоширеніших у будівництві та деяких інших видах людської діяльності матеріалів.

Зміст статті

  • Розшифровуємо абревіатури
  • Порівняння
  • Порівняльна таблиця

Розшифровуємо абревіатури

МДФ - абревіатура англійська, тобто в оригіналі це буде MDF. Розшифрувавши її, отримуємо MediumDensityFibreboard, що в перекладі на російську означає "деревинно-волокниста плита середньої щільності". Виготовляється вона шляхом пресування деревної стружки в сухому середовищі при високому тиску і температурі. В якості сполучного матеріалу використовуються карбамідні смоли, що дозволяє знизити емісію шкідливого формальдегіду до природної. Першими налагодили промислове виробництво МДФ-плит США (це сталося в 1966 році), а Росія приєдналася до їх виготовлення лише 31 рік потому. Ну а лідером виробництва на сьогоднішній день є (що очікувано) Китай.

Відмінність МДФ від ПВХ в тому, що другий матеріал - продукт не деревообробної, а хімічної промисловості.ПВХ розшифровується як "полівінілхлорид". Ця прозора пластмаса є термопластичних полімером вінілхлориду (безбарвного газу з солодкуватим запахом). ПВХ має високу стійкість до багатьох агресивних речовин - кислот, лугів, мінеральних масел. Він не горить на повітрі, але має слабку стійкість до морозу, погано переносячи температуру нижче -15 градусів за Цельсієм.

до змісту ↑

Порівняння

Знаючи відмінності в складі цих матеріалів, легко визначити сферу застосування того й іншого. МДФ незамінний в обробці. З нього, наприклад, виготовляють широкий спектр стінових панелей, а також покриття для підлоги (ламінат). Крім того, МДФ - ідеальний матеріал при виготовленні облицювання для меблів, так як він добре фрезерується, що важливо при виточування криволінійних отворів; використовується він і для виробництва тари. Особливий сегмент його застосування - випуск корпусів акустичних систем, адже МДФ відмінно поглинає звук внаслідок однорідності свого складу.

ПВХ використовується для ізоляції проводів, виробництва труб різного призначення, різноманітних плівок, що знаходять застосування всюди - від виготовлення деяких частин одягу до матеріалу натяжних стель. З ПВХ роблять профілі пластикових вікон і дверей, елементи меблевого декору і килимки для автомобілів. Він застосовується як ущільнювач у холодильній техніці, матеріал для виготовлення сувенірної продукції та деталей рекламних виробів, для нанесення рельєфного малюнка на робочі трикотажні рукавички. Цей перелік можна продовжувати довго, адже завдяки своїм якостям ПВХ має широке розповсюдження.

до змісту ↑

Порівняльна таблиця

Підводячи підсумок, вчем різниця між МДФ і ПВХ, слід констатувати, що за складом загального у цих матеріалів немає нічого.Звичайно, області їх застосування можуть і перетинатися (наприклад, при виробництві меблів, де з МДФ робиться облицювання, а з ПВХ - елементи декору). Або коли панелі МДФ покриваються плівкою ПВХ, і в деяких інших випадках (стінові панелі виготовляють і з ПВХ, і з МДФ).

МДФ ПВХ
Що собойматеріал Прессованная при високій температурі і тиску деревна стружка Полімер, проводиться на підприємствах хімічної промисловості
Область застосування Будівництво, виробництво меблів, тари, підлогових і стінових покриттів, корпусів акустичних систем, в деяких інших областях Найширший область застосування - електротехніка (в якості ізоляції), виробництво величезного асортименту плівок, в легкій, автомобільної промисловості, в рекламі, будівництві (профілі дверей і вікон ), При випуску холодильної техніки і в багатьох інших галузях