Різниця між магістром і фахівцем

Різниця між магістром і фахівцем

Після нововведень в російську систему вищої освіти виникла деяка плутанина. Навіть роботодавці з побоюванням ставляться до записів в дипломі "бакалавр" і "магістр", вже якось звичніше "дипломований спеціаліст", а ті, хто рідко стикається з цими поняттями, різниці взагалі не бачать. Хоча, насправді, вона існує.

Зміст статті

  • Визначення
  • Особливості навчання
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

В перекладі з латині магістр позначає "наставник, учитель". В середні віки, наприклад, таке звання надавалося тільки людині, що володіє знаннями по семи наук, які вважалися в той час основними. Тобто, магістр повинен мати воістину енциклопедичними знаннями. У Росії до революції було тільки два наукових звання: доктор наук і магістр. Це звання було дуже цінно, магістри мали право завідувати кафедрою і отримували академічні срібні знаки. Після розпаду СРСР деякі звання і ступені були переглянуті і відновлені. Це відноситься до магістрів. Якщо визначити деяку градацію, то магістр - це щабель між бакалавром і кандидатом наук.Але ця ступінь до вчених ступенів не має відношення, а говорить про те, що її мати має високі знання, може їх аналізувати і систематизувати, а також займатися певною науковою роботою.

Дипломований фахівець - це радянське явище, що означає людини, яка отримала вищу освіту. На сьогоднішній день диплом спеціаліста отримують випускники ВНЗ - практики. На території Євросоюзу такий кваліфікаційного ступеня не існує. У зв'язку з переходом на європейський тип навчання, російська система вищої освіти планує відмовитися від присвоєння звання "спеціаліст".

до змісту ↑

Особливості навчання

Дипломованим фахівцем стають після п'яти-шести річного навчання у ВНЗ. Після цього на руки видається диплом про присвоєну кваліфікацію, наприклад, агроном або інженер. Людина може відразу приступити до роботи за фахом в якості практика або ж продовжити навчання для отримання наступного звання - магістра.

Ступінь магістра може отримати як бакалавр, так і фахівець. Навчання триває два роки і на руки видається диплом про присвоєння ступеня магістра певної науки. Як правило, людина, що стала магістром, займається науковою діяльністю, а не практичною.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Магістр - це ступінь, яку можна отримати як бакалавр, так і дипломований фахівець.
  2. Магістр покликаний займатися науковою діяльністю, а дипломований фахівець - практичної.
  3. Щоб стати фахівцем потрібно відучитися в ВУЗі 5-6 років, навчання магістра відбувається на базі вищої освіти, і триває два роки.