Різниця між зефіром і пастилою

Різниця між зефіром і пастилою

Хто з нас не любить солодощі? Деякі в захваті від тістечок і тортиків, хтось ні дня не може прожити без шоколаду і цукерок, інші вважають за краще рахат-лукум і козинаки. На жаль, солодощі - продукт досить калорійний і в більшості своїй не дуже корисний для нашого здоров'я. Приємний виняток - зефір і пастила. Ці кондитерські вироби в порівнянні з іншими Не такі калорійні і, завдяки вмісту яблучного і ягідного пюре, корисні для нашого здоров'я.

Зефір і пастила схожі за складом, але мають ряд відмінностей в формі, структурі і процесі приготування.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Зефір - кондитерський виріб з яблучно-ягідного пюре з додаванням Студнеобразующая наповнювачів, збите з цукром і яєчним білком.

Зефір

Пастила - кондитерський виріб з пюре яблук кисло-солодких сортів і ягід, збите з медом (традиційний рецепт), цукром або цукровою пудрою і підсушене в печі, духовці або на сонце.

Пастила до змісту ↑

Порівняння

Батьківщиною зефіру називають Францію, хоча схоже ласощі виготовляли ще стародавні греки. Вважається, що за свою легкість і ніжний смак цей кондитерський продукт названий на честь бога вітрів Зефіру. Пастила - російський винахід. Її батьківщина - місто Коломна. Назва "пастила" походить від слова "постелити" і пов'язано з технологією приготування цих ласощів.

Традиційно пастила готувалася з яблучно-ягідного пюре і меду. Отримана суміш розмазувалася у вигляді пласта, підсушують в печі кілька днів, потім тонкі пласти склеювали і розрізали на шматочки. Фабрична пастила найчастіше має форму невеликих подовжених брусків. Студнеобразующие компоненти в пастилу не додають. Сучасна пастила може містити агар або мармеладную масу. У пастили, на відміну від зефіру, більший відсоток вмісту пюре з яблук, і наявність яйця необов'язково. Вона щільніше і твердіше зефіру.

Зефір також готується з яблучно-ягідного пюре, його змішують з цукром і яєчним білком, потім в суміш вводять пектин (може використовуватися агаровий сироп, желатин або фурцелларан). Отримана суміш розкладається за формами (частіше - круглим) і підсушується. Готові половинки обсипаються пудрою і склеюються між собою. Зефір може бути білим і кольоровим (з додаванням фарбників), також глазурованою (частіше - в шоколадній глазурі).

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Батьківщина зефіру - Франція. Пастилу почали робити в Росії.
  2. Зефір містить меншу кількість яблучного пюре і більше - Студнеобразующая компонентів (пектину, желатину, агару, фурцелларан). Традиційна пастила взагалі не містить цих компонентів.
  3. Яєчний білок - обов'язковий інгредієнт зефіру, пастилу спочатку робили без додавання яєць.
  4. зефірної маса розкладається по формах. Готові половинки обсипають і склеюють між собою. Пастилу розмазують у вигляді пласта, сушать, а потім ріжуть.
  5. Зефір часто має круглу форму, пастила робиться у формі невеликих подовжених брусків.
  6. Зефір м'якше і легше, пастила щільніша і тверда.
  7. Зефір може бути різних кольорів за рахунок додавання в нього барвників, також виготовляється зефір в глазурі.