Різниця між форматами карт nm2 і nm3

Різниця між форматами карт nm2 і nm3

Програма Навітел Навігатор прижилася на території не тільки рідної Росії, але і країн СНД. Супутникова навігація від Центру ЦНТ виявилася затребуваною настільки, що деякий час тому був випущений ряд навігаторів Navitel. Особливістю програми можна вважати співпрацю з Роскартографией і отримання ліцензії на складання карт. З недавнього часу любов користувачів до Навітел злегка охолола: зміна формату карт з nm2 на nm3 змусила любителів халяви скаржитися на втрату якості.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

nm2 - формат карт Навітел, який використовується як в створенні офіційних, так і в аматорських або сторонніх карт.

nm3 - формат Навітел, який використовується в створенні офіційних карт.

до змісту ↑

Порівняння

Різниця між nm2 і nm3 стосується виключно застосування. Зміна формату сталася відносно недавно, і спричинила за собою поділ навігаторів з Навітел Навігатор на ті, які з nm2 можуть працювати, і ті, які цей формат нормально не сприймають. В першу категорію потрапили моделі з версією ПО до 5. 0, в другу - версій вище (крім сьомий лінійки - для них формат nm7). Втім, мова не йде про повне ігнорування nm2, а тільки про некоректну роботу і численних баги і помилки.

Карти формату nm2 поставлялися і безпосередньо ЦНТ (офіційні), і сторонніми розробниками, і любителями.Офіційні карти припускали оплату, "ліві" були безкоштовними і, природно, користувалися популярністю. Халява поширювалася за мовчазної згоди самої компанії. Перехід на формат nm3 поставив питання про витрату коштів на офіційні карти або використанні старих, але з багами. Підтримку неофіційних карт nm2 компанія ЦНТ не припинила і обіцяла цього не робити, однак нові навігатори з новими програмними продуктами явно вказали дорогу до капіталізму.

Технічно самі карти один від одного мало чим відрізняються. Формат nm3 передбачає об'єднання всіх файлів в одному контейнері, формат nm2 розбиває файли по групах. У контейнері nm3 присутній індексний файл, що дозволяє користувачам комфортніше працювати з картами. Взаємної сумісності між форматами і версіями програмного забезпечення немає: наприклад, на Навітел 3. 5 карти nm3 працювати не будуть.

Для користувачів перехід на nm3, крім вимушеної витрати грошей, ознаменувався ще рядом незручностей. Так, на відміну від nm2, новий формат не настільки поширений і деякі території виявилися готовими картами поки обділені. Завдяки постійному редагуванню безпосередньо користувачами, карти nm2 більш точні, більш детальні, містять максимум інформації про дороги, розв'язки, адреси. У картах nm3 оптимізовано складання маршруту.

Народні умільці підключилися до ліквідації несправедливості і за допомогою найпростіших програм створюють імітацію карт nm3 з nm2. У контейнер додається індексний файл і архів сприймається як nm3, проте на якості навігації це ніяк не позначається: помилки і баги як були, так і залишаються. Наприклад, голосові підказки починають працювати водієві на зло, рекомендуючи дії, що ведуть до порушення ПДР або ризику, в кращому випадку - абсолютно нездійсненні.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Формат карт nm3 сучасніше.
  2. nm3 сумісний з Навітел від версії 5. 0 і вище.
  3. nm2 сумісний з Навітел версії 3. 2 або 3. 5.
  4. nm3 - тільки офіційні карти.
  5. В контейнері nm3 присутній індексний файл.