Різниця між класами карт (sD Class)

Різниця між класами карт (SD Class)

Практично всі портативні електронні пристрої, будь то відеокамера, мобільник, плеєр, ноутбук, підтримують роботу з сучасними носіями інформації - так званими "картами пам'яті". Найпоширеніший тип сьогодні - Secure Digital Memory Card, або SD Card. Застосовуються такі карти пам'яті в якості цифрових носіїв в роботі з фотоапаратами, відеокамерами, мультимедійними плеєрами, ігровими консолями, смартфонами, комунікаторами і іншими пристроями.

Більшість із споживачів більше піклується про обсяг карти пам'яті, ніж про її класі. Купуючи такий носій, багато хто керується міркуваннями економії, вважаючи, що якщо підходять формат і тип карти конкретного пристрою, то вибирати більше нема чого. Однак останнім часом виробники стали вказувати в інструкціях до девайсів, який клас карти пам'яті потрібно для роботи, і нехтувати цими відомостями було б помилкою.

Класи карт SD (SD Class) являють собою позначення мінімальної швидкості запису на носій. Класифікація ця може вважатися безумовною. Введена класифікація виключно для карт типу SD.

Всього класів на сьогоднішній день налічується п'ять. SD Class 2 передбачає, що швидкість запису на карту не опуститься нижче 2 Мб / с при будь-яких умовах використання. Відповідно, SD Class 4 піднімає планку до 4 Мб / с, SD Class 6 гарантує швидкість запису не нижче 6 Мб / с, SD Class 10 забезпечує не менше 10 Мб / с, а SD Class 16 дасть швидкість запису більше або дорівнює 16 Мб / с.

При виборі карти пам'яті SD слід пам'ятати, що позначення класу визначається мінімальної можливою швидкістю запису. Як правило, вона значно вище заявленої, що ні суперечить класифікації. Якщо такий носій передбачається використовувати як засіб зберігання файлів, то швидкість запису втрачає принципове значення: різниця в кілька хвилин при копіюванні інформації з жорсткого диска на карту пам'яті зазвичай не сприймається критичною. Швидкість читання інформації до класу карти відношення не має, так що для плеєра, наприклад, підійде і найдешевший Class 2. Втім, говорити про різницю в ціні можна лише при відповідності обсягів порівнюваних накопичувачів.

Принципово важливою маркування класів SD-карт стає при використанні їх в якості носія для потокового відео, наприклад. При низькій швидкості запису кадри фактично випадають, в результаті чого відеоролик виходить зіпсованим. Те ж саме можна спостерігати і при створенні серії фотографій. Для запису в форматі FullHD швидкість може досягати 50 Мб / с, що передбачає застосування якомога більш високого класу карти пам'яті. На сьогоднішній день таким є SD Class 10.

Існуючий SD Class 16 передбачає найвищу швидкість запису, однак карти пам'яті такого класу поки тільки анонсуються виробниками і в широкий продаж не надходять. Теоретично цей клас оптимальний для запису потокового відео FullHD.

Ще один SD Class, що виділяється в класифікації особливо - UHS (Ultra High Speed). Окремо говорити про нього варто через значно зміненої специфікації. Пропускна здатність шини складає в цьому випадку 104 Мб / с. Використовуватися такі карти пам'яті можуть тільки в пристроях, сумісних з UHS.

Дата написання статті - травень 2013 року. Якщо ви читаєте її пізніше цього часу, можливо, з'явилися нові класи.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Чим нижче клас карти пам'яті, тим нижче мінімальна швидкість запису.
  2. Чим вище клас карти пам'яті, тим вище її вартість, іноді незначно (в ряду пропозицій одного виробника).
  3. Карти високого класу дозволяють запис відео і звуку в режимі реального часу.
  4. Карти низького класу використовуються переважно для зберігання файлів.