Різниця між людиною і мавпою

Різниця між людиною і мавпою

Виходячи з теорії Дарвіна, прабатьком людини є мавпа. Людина і мавпа мають спільне походження, але в результаті різної спрямованості розвитку, на сьогоднішній день настільки істотно відрізняються.

Мавпа - представник загону людиноподібних приматів. Основним місцем її проживання є крони дерев.

Людина - це суб'єкт, здатний впливати на навколишнє середовище. Він активний, незалежний, рішення його вольові та обдумані.

Розглянемо, в чому основні відмінності людини від мавпи:

Зміст статті

  • Фізичне будова
  • Будова зубів
  • Стан мозку
  • Спосіб пересування
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Фізичне будова

Хребет людини характеризується прогибами вперед і вихилясами назад. Людина, на відміну від мавпи, володіє більш широкими тазовими кістками і об'ємною грудною кліткою. У нього склепінна стопа, яка перешкоджає струсу внутрішніх органів при пересуваннях. Всі кінцівки гармонійно співвідносяться з тілом.

Завдяки тому, що великий палець на руці протиставлений іншим, людина здатна виконувати руками більше операцій, ніж мавпа.

Хребет у мавп має форму дуги.Майже всі види мавп навіть здалека не нагадують людини за своєю будовою, виняток становлять лише шимпанзе. Тіло мавпи вкрите шерстю, руки надмірно довгі, а на ногах відсутні ікри. Передня частина черепа сильно виступає вперед.

до змісту ↑

Будова зубів

Пристосовуючись до особливостей зовнішнього світу, істотно змінювався спосіб харчування людини . Пропала необхідність у використанні іклів, і вони поступово стали зменшуватися в розмірах і обсягах, зникли простору, призначені для закриття іклів у приматів.

Змінилася форма, нахил і поверхня інших зубів. Передні зуби у людини кілька округлені, бічні мають розширення назовні. Так як відбулася зміна зубів, загальний вигляд черепа також зазнав деяких перетворення.

Щелепа мавпи схожа з людською, проте легко ідентифікується наявністю іклів і U-подібної зубної дугою.

до змісту ↑

Стан мозку

Мозок людини за обсягом більше мозку мавпи, що ставить його в особливе становище щодо інших приматів. До того ж, кількість нервових клітин і їх розташування також у них різні.

У людини спостерігається наявність двох сигнальних систем, за допомогою яких він може створювати образи, будувати плани на майбутнє і згодом їх втілювати.

до змісту ↑

Спосіб пересування

Людина в ході еволюції набув здатності пересуватися на нижніх кінцівках, випрямивши спину. Це дало можливість звільнити руки. Тепер вони були задіяні в процес праці, в ході якого розвивалася спритність і майстерність.

Основним способом пересування приматів є ходіння рачки і лазіння.Існують деякі види мавп, які частково практикують прямоходіння, наприклад горили. Однак перебування їх в горизонтальному положенні недовгий, час від часу при пересуванні вони спираються на тильну сторону долонь.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Мозок людини крупніше за розмірами і більш розвинений.
  2. Людина має здатність прямоходіння.
  3. На тулуб людини відсутня шерсть, а руки коротше ніг.
  4. Людина крім першої сигнальної системи має другу.
  5. Людина володіє свідомістю.