Різниця між мамонтом і слоном

Різниця між мамонтом і слоном

Багато доісторичні тварини викликають пекуче цікавість у наших сучасників. Взяти хоча б мамонтів, зображення яких миготять на сторінках підручників зоології та телевізійних екранах. Чи були вони прабатьками нинішніх представників світу фауни, і з якої причини відбулося їх вимирання? Відповіді на ці питання хвилюють багатьох донині. Ми ж спробуємо проаналізувати, чим відрізняється мамонт від слона.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Мамонт

Мамонт - вимерлий вид ссавців, що відносяться до сімейства слонових і жили в четвертинному періоді. Були поширені на території сучасних Європи, Азії, Африки та Північної Америки. Численні кістки цих тварин знайдені в місцях стоянок древніх людей. На Алясці і в Сибіру відомі випадки виявлення трупів мамонтів, що збереглися за рахунок багатовікового перебування в товщі мерзлоти. Більшість представників виду вимерли близько 10 тисяч років тому під час Вислинского льодовикового періоду.

Слон

Слон - представник сімейства ссавців ряду хоботних. Є найбільшим наземним тваринам. Тривалість життя слона прирівнюється до людської і досягає в середньому 70 років. Це єдиний представник світу фауни, який не вміє стрибати. Дивно, але настільки велике і неповоротка тварина здатне розвивати значну швидкість при бігу (близько 30 км / ч).Крім того, слони дуже непогано плавають. Вони можуть долати по воді відстані в десятки кілометрів. При цьому тварини не потребують тривалому сні - чотирьох годин відпочинку на добу їм цілком вистачає.

до змісту ↑

Порівняння

Почнемо з того, що середній зріст доісторичної тварини становив близько 2 метрів, а вага доходив до 900 кг. Дані показники цілком порівнянні з параметрами сучасних слонів. Однак існували підвиди мамонтів зростом близько 4-6 метрів і вагою до 12 тонн. Тіло, голова і хобот тварини були покриті густою шерстю світло-коричневого або жовтувато-бурого відтінку. Чудово розвинені сальні залози ссавця підвищували теплоізоляційні властивості його хутра. 8-10 сантиметровий підшкірний жировий шар також відмінно захищав звіра від холоду. На великій гострої голові мамонта красувалися величезні загнуті бивні, довжина яких часом сягала 4 метрів. Вважається, що вони використовувалися не тільки з міркувань самооборони, але і для того, щоб добувати їжу. З їх допомогою тварини здирали кору з дерев, відкопували їжу під товстим шаром льоду і т. Д.

Ще одна відмінність мамонта від слона полягає в розмірі вух. У вимерлих тварин вони були маленькими (близько 30 см в довжину) і щільно притиснутими до голови. Тоді як вуха слона відстовбурчені в сторону. Довжина їх в середньому становить 180 см. Варто також відзначити, що хобот і хвіст мамонта були значно коротше, ніж у слона. На спині доісторичної тварини був присутній горб, в якому накопичувалися жирові запаси. Високі зуби мамонта з великою кількістю тонких дентину-емалевих пластин були адаптовані для пережовування грубого рослинного корму.Ноги тварин мали дуже товсту (практично рогоподобной) підошву, в діаметрі досягали 50 см. Стопи їх сучасних родичів відрізняються особливою чутливістю. Завдяки розташованим на них товстим "подушкам" вони пересуваються практично безшумно.

Більш повну відповідь на питання, в чому різниця між мамонтом і слоном, допоможе відшукати порівняльна таблиця.

Мамонт Слон
вимерлих тварин Сучасний представник світу фауни
Зростання деяких особин доходив до 6 метрів, а вага - до 12 тонн Середня висота становить близько 2 метрів, вага досягає 1 тонни
Тіло покрите густою шерстю на шкірі майже не присутній волосся
Загострена голова, горб на спині голова більш пріплюснутая, горб відсутній
Величезні загнуті бивні завдовжки до 4 м бивні в кілька разів коротше і менш загнуті
Маленькі, щільно притиснуті до голови вуха Великі відстовбурчені вуха
Короткі хвіст і хобот хобот дістає до землі, хвіст досить довгий
Товста, практично рогоподобной підошва ніг Стопи відрізняються особливою чутливістю