Різниця між мамографії та УЗД молочних залоз

Різниця між мамографії та УЗД молочних залоз

Бути здоровою і повною сил хоче кожна жінка. Але для того, щоб підтримувати цей стан протягом усього життя, вона повинна регулярно проходити профілактичний медичний огляд. Саме для цієї мети існують різні засоби діагностики, наприклад, мамографія і УЗД молочних залоз. Давайте розберемося, в чому між ними різниця?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Мамографія - це діагностичний рентгенівський метод дослідження, що дозволяє виявляти захворювання молочних залоз. На сьогоднішній день вона вважається основним інструментом скринінгу (масового обстеження здорового населення). Прийнято розрізняти аналогову мамографію (зображення фіксується на плівці) і цифрову мамографію (зображення виходить в цифровому форматі і виводиться на екран монітора). Цифрова мамографія передбачає можливість копіювати і зберігати знімки на різних носіях, до того ж вона дає меншу променеве навантаження.

Мамографія

УЗД - це діагностичне дослідження тканин і органів за допомогою ультразвуку. Заснована ця процедура на здатності ультразвукових хвиль відбиватися від щільних об'єктів.

УЗД молочних залоз до змісту ↑

Порівняння

Обидва ці дослідження не можуть бути взаємозамінними, вони лише доповнюють один одного.Через серйозну променевого навантаження жінкам до 35 років за замовчуванням роблять тільки УЗД, після 35 років - УЗД і мамографію.

На питання: "Що краще - УЗД або мамографія?" однозначно відповісти не можна, адже обидва ці методу дослідження мають різними можливостями. Так, наприклад, мамографія може дати вичерпну інформацію про скупчення солей кальцію (так званих мікрокальцинатів), а УЗД дозволяє найбільш точно розрізняти доброякісні та злоякісні захворювання.

Є відмінність і в самих принципах діагностики цих двох методів. Так, УЗД вважається одним з найбільш безпечних неінвазивних методів лікування, до того ж він постійно вдосконалюється, що дає можливість значно підвищити ефективність діагностики. Рентгенівська мамографія дозволяє не тільки діагностувати патологічні зміни в молочних залозах, а й допомагає встановити їх характер.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. УЗД - це відображення ультразвукових хвиль від щільних об'єктів, мамографія - це використання рентгенівських променів для отримання зображення об'єкта.
  2. Як діагностики до 35 років проводиться УЗД, після 35 років - мамографія.
  3. УЗД ідеально підходить для визначення пухлин в молочній залозі, мамографія - для визначення наявності кальцинатів.
  4. УЗД абсолютно безпечно для здоров'я жінки. Мамографія несе в собі певну променеве навантаження.