Різниця між ліцеєм і гімназією

Різниця між ліцеєм і гімназією

Час безликої середньої школи поступово відходить. Багато навчальних закладів намагаються виділитися із загальної маси, приділяючи особливу увагу індивідуальному розвитку кожної дитини відповідно до його особистісними особливостями. Все частіше вчорашні школи змінюють і своє назви то на гімназію, то на ліцей, хоча не завжди віддають собі звіт, чим вони відрізняються один від одного.

Визначити, в чому ж дійсно полягає ця різниця, може далеко не кожен. Багато абсолютно впевнені, що гімназія відрізняється гуманітарної спрямованістю, а ліцей має технічний профіль. Насправді ж, це просте помилки. І гімназія, і ліцей можуть робити упор як на вивчення математичних предметів, так і мов.

Зміст статті

  • Визначення
  • Головне завдання
  • Спрямованість
  • Диплом про закінчення
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Гімназія сягає своїм корінням в стародавню Грецію, де і з'явилися перші навчальні заклади, названі таким чином. По суті, гімназії в п'ятому столітті н. е. гімназії були прототипами сучасних шкіл і розташовувалися практично в кожному грецькому місті, а іноді і по кілька штук.

Історія ліцею не відрізняється такими глибокими корінням, проте на території Російської Федерації в свій час це було мало не найпрестижніший навчальний заклад.Мінімальний термін навчання в таких ліцеях становив шість років, за які учнів навчали всім тим же предметів, що і дітей в звичайних школах. Одинадцятирічну навчання в ліцеї відкривала можливості для розвитку кар'єри чиновників.

до змісту ↑

Головне завдання

Ліцей - це такий навчальний заклад, куди приходять усвідомлено, адже головним завданням ліцею є підготовка учнів для вступу до ВНЗ, причому не якийсь там абстрактний, а цілком конкретний. Той, з яким у ліцею укладено договір.

Гімназія, в цілому, - це звичайна школа з більш глибоким походом до вивчення основних предметів. Головним завданням гімназії є всебічні розвиток особистості, допомога в пошуку індивідуального шляху, визначення з вибором майбутньої спеціальності.

до змісту ↑

Спрямованість

Цей показник викликає найбільше помилок, але відмінність у спрямованості все ж є. Спрямованість освітнього процесу ліцею визначається профілем ВНЗ, з яким цей ліцей співпрацює. Він може бути як гуманітарних, так і математичним.

Поглиблене навчання в гімназії здійснюється за численними напрямками. Така освіта можна назвати скоріше перед- профільним, ніж виділити якийсь один предмет, на який робиться наголос. З точки зору отримання всебічного розвитку, гімназія - виключно вдалий варіант, однак варто розуміти, що це спричинить за собою і додаткову завантаженість дитини.

до змісту ↑

Диплом про закінчення

По закінченню гімназії випускники отримують диплом про середню освіту, ні чим не відрізняється від диплома звичайного школяра.

Ліцей часто прирівнюють до вузівській освіті.Студенти, які закінчили свого часу ліцей, перші два курси по-справжньому нудьгують на заняттях, тому багатьма ВНЗ було прийнято рішення приймати колишніх ліцеїстів, які вирішили продовжити освіту за профілем отриманої середньої освіти, відразу на другий курс. При цьому вони ні в чому не поступаються звичайним студентам, і навіть відрізняються кращою підготовкою.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Ліцей готує дитину до ВНЗ, а гімназія дає поглиблені широкопрофільні знання.
  2. Профіль ліцею визначається вищим навчальним закладом, з яким у нього укладений договір.
  3. Гімназист вивчає предмети, покладені шкільною програмою, на більш глибокому рівні.
  4. Після закінчення ліцею є можливість відразу вступити на другий, а в Не яких випадках, і на третій курс.