Різниця між ТОВ та ТДВ

Різниця між ТОВ та ТДВ

При виборі організаційно-правової форми для ведення бізнесу враховується безліч факторів, головний з яких - зручність і безпеку роботи. Найчастіше вибір між ТОВ та ТДВ особливо складний, так як між зазначеними видами організацій є багато спільного. Який варіант вибрати для себе і в чому головні переваги зазначених правових форм?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

ТОВ - це товариство з обмеженою відповідальністю (регламентовано законом про ТОВ), яке створюється одним і більше особами для ведення комерційної діяльності. Статутний фонд вноситься пропорційно частці кожного учасника, яких не може бути більше 50 чоловік. Всі вони несуть відповідальність за зобов'язаннями товариства лише в межах свого вкладу.

ОДО - це товариство з додатковою відповідальністю (регламентовано ст. 95 ГК РФ), яке утворюється одним або більше особами для підприємницької діяльності. Учасники несуть додаткову відповідальність за боргами своєї організації, що обумовлено законодавством.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, основна відмінність між зазначеними організаційно-правовими формами - в межах відповідальності за зобов'язаннями фірми. Учасники ТОВ відповідають за боргами виключно в межах свого вкладу до статутного фонду.Це означає, що їх особисте майно поза частки не може бути звернено у стягнення через борги організації. Учасники ТДВ несуть субсидіарну відповідальність солідарно, в розмірі, кратному вартості вкладу кожного члена. Таким чином, при неможливості виконання зобов'язань однією особою, його борги розподіляться між іншими учасниками пропорційно їх частці в статутному фонді.

На підставі цього ТДВ вважається більш надійним партнером, ніж ТОВ. З такими організаціями охочіше працюють контрагенти, так як ризик втратити кошти значно нижче. В іншому ж зазначені правові форми дуже схожі: кількість членів - від 1 до 50 осіб, статутний фонд - мінімум 100 МРОТ, схожий порядок реєстрації та припинення діяльності.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Відповідальність за зобов'язаннями товариства. Учасник ТОВ відповідає за боргами лише в межах свого вкладу. Учасники ТДВ солідарно несуть субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями організації.
  2. Статус. ТДВ вважається більш надійним партнером, ніж ТОВ, так як ризики збитків нижче.