Різниця між лівшею і правшой

Різниця між лівшею і правшой

Лівша - людина, яка пише, їсть і робить інші речі лівою рукою. Таке просте визначення можна дати, якщо глибоко не вникати в питання. І воно буде справедливо, але тільки частково. Уміння управляти лівою рукою краще, ніж правою - це тільки видима частина айсберга, у якого, як відомо, дев'ять десятих знаходиться під водою. І у лівшів теж саме. Робити щось лівою рукою - це далеко не єдине, що відрізняє лівшів від правшів. Тут більш цікаві процеси, що відбуваються в глибині організму, в самому центрі нервової системи - мозку!

Зміст статті

 • Визначення
 • Цікаві факти про ліворукості
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Правші - правшу іноді називають праворуким. Тобто в такої людини провідна, основна робоча рука - права. Вона спритна, вміла, розроблена і може виконувати складніші дії, ніж ліва кінцівка. За статистикою на планеті земля від 85 до 90 відсотків правшів, що визначає їх як домінуюче населення. Що стосується нижніх кінцівок, то бути правшой ще не означає, що провідна нога теж буде праворуч. Наприклад, багато праворукі використовують ліву ногу як ударну у футболі. З точки зору нейрології у правшів права півкуля мозку відповідає за образність мислення, а ліве за логіку.

Лівші - або ліворукі представники людства. Тут, виходячи з визначення, ведуча рука ліва. З огляду на те, що таких людей на планеті всього 10-15 відсотків, з ліворукістю пов'язано безліч цікавого і навіть незрозумілого. Для початку варто відзначити, що нейрологія визначає іншу роль півкуль мозку, ніж у правшів. Лівші лівою півкулею мріють, а правим вирішують математичні та логічні задачі.

Чому люди стають лівшами? На цей рахунок є безліч теорій і поки жодного чітко перевіреного факту. Серед гіпотез:

 • однояйцевих близнюків у внутрішньоутробному розвитку;
 • тривала травма правої руки і вимушене перенавчання на ліву сторону;
 • великі дози тестостерону у внутрішньоутробному розвитку;
 • просто адаптивна реакція на зміни у зовнішньому середовищі.
до змісту ↑

Цікаві факти про ліворукості

Вчені давно знають, що спочатку первісні люди однаково добре володіли обома руками. Потім, не зрозуміло з яких причин, відбулося зміщення в одну сторону (праву). Проте, вважається, що навик володіння обома руками в однаковій мірі може бути спеціально розвинений.

Цікаво, що в радянські часи лівшів в школах насильно перенавчали на праву руку, в силу загальної стандартизації суспільства. Подібне і зараз відбувається в ряді країн.

У багатьох країнах світу прагнуть захищати права лівшів. Випускаються дверні ручки, побутові прилади, різні пристосування в яких враховано використання лівої руки в якості ведучої.

З історико-лінгвістичної точки зору саме слово "правий" означає - правильний, а "лівий" - висловлює щось погане. З такими явищами можна зіткнутися в російській, англійській, французькій і китайською мовами.

З інтелектуальної точки зору ліворукі учні мають більш високі оцінки, що підтверджено відповідними дослідженнями, а також вважаються більш талановитими, ніж правші. Серед лівшів є такі відомі особистості, як: Юлій Цезар, Джордж Клуні, Барак Обама, Уїнстон Черчілль, Наполеон Бонапарт і багато інших.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. У правшів ведуча рука права, а у лівшів ліва.
 2. У правшів права півкуля відповідає за образи, а ліве за логіку, тоді як у лівшів все навпаки.
 3. Правші сприймаються суспільством звично, оскільки їх набагато більше, а лівшів менше, тому в усі часи до них було неоднозначне ставлення.
 4. правша ніколи не перенавчали в школі на ліву руку, а ось лівшів на праву в ряді країн - так.
 5. З точки зору лінгвістики в більшості мов право, правий - означає щось позитивне, а лівий або ліво - негативне, негативне.
 6. В середньому інтелект правшів трохи нижче, ніж у лівшів.