Різниця між юристом і юрисконсультом

Різниця між юристом і юрисконсультом

Кожному з нас в житті доводиться звертатися з тих чи інших приводів до юристів: скласти дарчу, подарувати дороге майно, оформити будь-які документи , просто розібратися в правових питаннях. Такі ситуації необхідно вирішувати тільки за сприяння фахівця. Але якого? Є просто юристи, а є юрисконсульти. До кого звернутися, щоб отримати кваліфіковану відповідь на нестандартну або дуже термінову ситуацію? Ми вирішили розібратися в даному питанні.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння юриста і юрисконсульта
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Юрист - кажучи простою мовою, це фахівець, що розбирається в питаннях правознавства та юридичні тонкощі. Тобто до юристів можна віднести не тільки людей, які отримали спеціальну освіту, а й правознавців, вчених, а також людей, хто вивчає право. Сюди ж відносяться практикуючі фахівці в цій сфері. Якщо копнути історію, то відомо, що першими юристами були римські жерці - понтифіки. Сьогодні під поняттям "юрист" ховаються самі різні напрямки правової діяльності: нотаріуси, юрисконсульти, судді, адвокати, слідчі і прокурори. Юристом в РФ може стати особа, яка отримала середню або вищу юридичну освіту.Існує загальне правило, що юрист повинен скласти кваліфікаційний іспит на адвоката, після чого він може бути допущений до захисту обвинувачених.

Юрисконсульт - це теж юрист, але в професійні завдання юрисконсульта входить забезпечення дотримання законодавства в рамках тієї чи іншої форми правових взаємовідносин. Простіше кажучи, це юридичний консультант в певній вузькій сфері або в рамках конкретної організації. Найчастіше подібні фахівці працюють в різних компаніях і фірмах (будівельних, торгових, транспортних, фармацевтичних і т. П.), Де стежать за законністю всіх зовнішніх і внутрішніх операцій з надання товарів / послуг клієнтам. Називати юрисконсульта просто юристом не можна, оскільки він займає особливе місце. Розрізняються юрисконсульти, старші юрисконсульти, ведучі та головні юрисконсульти. У компаніях з великим штатом юристів, консультантів в юридичних питаннях найчастіше присвоюють різні категорії.

до змісту ↑

Порівняння юриста і юрисконсульта

Отже, що у нас виходить. Є загальне визначення - юрист, до якого входить безліч спеціальностей, від судді до адвоката і слідчого. Звідси можна зробити висновок, що юрист - це просто загальноприйняте позначення людини, який у своїй професійній діяльності оперує правом і має для цього спеціальну освіту. Тоді як юрисконсульт - це консультант, який має свій обмежене коло обов'язків і стежить за дотриманням закону в рамках діяльності тієї чи іншої організації.

Ще одне невелике відмінність: юрист це спеціальність, а ось юрисконсульт - певна посада зі своїми правами та обов'язками.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Юрист - це загальне поняття, а юрисконсульт - вузько окреслена професія в рамках поняття.
  2. Юрист - спеціальність, а юрисконсульт - посаду (такі фахівці в основному працюють в бізнесі і представляють корпоративні інтереси свого роботодавця).