Різниця між латте і капучіно

Різниця між латте і капучіно

Навіть найбільші любителі кави не завжди знають, чим відрізняється латте від капучино. Здається, що інгредієнти і способи приготування в даному випадку практично ідентичні. І все ж різниця є, причому істотна. Але почнемо з того, чому ці два напою так часто плутають.

Зміст статті

  • У чому схожість?
  • Порівняння
  • Таблиця

У чому схожість?

Обидва напої прийшли до нас зі спекотної Італії. Ключові складові в класичних рецептах теж однакові: це поєднання еспресо з молоком і молочною піною.

Особливістю обох напоїв є наявність зверху пишної піни, яка може прикрашатися какао, тертим шоколадом, корицею і іншими спеціями. Крім того, італійці п'ють латте, так само як і капучино, за сніданком. Але все ж смаки і подача напоїв помітно різняться, і ось чому це обумовлено.

до змісту ↑

Порівняння

Навіть якщо обидва напої будуть готуватися за традиційним рецептом, все одно смаки у них будуть неоднаковими через відмінності в пропорціях компонентів. Співвідношення піни, молока і еспрессо в випадку з капучино становить 1: 1: 1, у латте воно 1: 2: 1. У результаті пінка у першого виду кави значно щільніше, ніж у другого.

Наступною відмінністю стає послідовність використання інгредієнтів при приготуванні. У капучино в першу чергу завжди наливається еспрессо, потім зверху додається гаряче молоко з піною.Для класичного латте послідовність та ж, але його різновид - латте макіато - готується інакше: спочатку в келих виливається підігріте молоко, до нього додається еспресо, а завершенням служить шар молочної піни. В результаті цього смак у останнього напою найм'якший, молоко в ньому відчувається сильніше.

Різниться і подача напоїв, для кожного з них прийнято використовувати свій вид посуду. Так, капучино традиційно наливають в попередньо нагріту чашку з порцеляни обсягом 150-180 мл. Ємністю для класичного латте служить чашка з кераміки, а латте макіато подається в скляному ірландському келиху. Місткість посуду для них обох помітно більше, ніж у випадку з капучино, і становить 240-360 мл.

Капучіно

Латте

Латте макиато

Остання відмінність латте від капучино полягає в тому, що перший напій не завжди готується на основі кави. Є й такі рецепти, в яких еспресо замінюють різними видами чаю.

до змісту ↑

Таблиця

Ще раз подивимося, в чому різниця між латте і капучіно. У наступній таблиці наведено основні відмінності.

Латте Капучіно
Готується з еспресо, молока і молочної піни в пропорціях 1: 2: 1 Еспрессо, молоко і молочна пінка змішуються в пропорціях 1: 1: 1
Пінка м'якше і менш насичена Має більш щільну пінку
Може готуватися на основі еспресо і різних видів чаю Готується на основі еспресо
Першим наливається як еспресо, так і молоко Першим в чашку заливається еспрессо
Латте подається в чашці з кераміки, латте макіато - в ірландському келиху подається в порцеляновій чашці