Різниця між ларингітом і фарингіт

Різниця між ларингітом і фарингіт

Осінньо-зимовий період часто супроводжується неприємними явищами в носоглотці, іноді до них домішується підвищення температури тіла, загальне нездужання і слабкість. З такими симптомами ми часто поспішаємо за допомогою до лікаря в надії на те, що він нам роз'яснить причину захворювання і допоможе позбутися від неприємних явищ. Трапляється і так, що лікар ставить нам незрозумілий діагноз: гострий фарингіт або гострий ларингіт, замість ГРЗ або ГРВІ.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Фарингит - це запальний процес, який локалізується на слизовій оболонці глотки, він характеризується сухим кашлем, першіння в горлі, незначним підвищенням температури тіла і загальним нездужанням. Захворювання найчастіше є ускладненням звичайного риніту або ГРВІ, при цьому процес локалізується на задній оболонці глотки.

Ларингіт - це запальний процес в гортані, із задіянням голосових складок. Основним симптомом при цьому захворюванні буде повна або часткова втрата голосу, хрипота і гавкаючий кашель, сухість в горлі, загальне нездужання, головний біль, підвищення температури тіла до 38 ° C. Захворювання часто виникає, як ускладнення після ГРВІ, грипу або інших перенесених інфекцій, скарлатини, коклюшу, або розвивається як самостійне захворювання внаслідок великої голосового навантаження.

до змісту ↑

Порівняння

Ларингіт і фарингіт - це два захворювання горла, основна відмінність між якими полягає в локалізації процесу і причини виникнення. Ларингіт локалізується в гортані і задіє зв'язковий апарат, фарингіт найчастіше вражає задню стінку глотки. Однак, незважаючи на значні відмінності, лікування цих двох захворювань буде ідентичне. Фарингіт, як і ларингіт, може бути вірусного і бактеріального походження, однак бактеріальний фарингіт трапляється набагато рідше. До того ж вони бувають гострими і хронічними. Виникнення бактеріальної інфекції вимагає приєднання антибіотиків до лікування, а для гострих вірусних процесів підходять наступні рекомендації:

 • Голосовий спокій;
 • Полоскання і обробка горла антисептиками;
 • Інгаляції;
 • Ножні ванни;
 • Антигістамінні засоби;
 • Фізіотерапія.
 • Протимікробні спреї.

Хронічні фарингіти і ларингіти можуть бути звичайними, атрофічними і гіпертрофічна. Причинами виникнення подібних явищ є часті ГРВІ, порушення обміну речовин, хвороби серця і легенів, вдихання парів алкоголю, диму, отруйних речовин та інші фактори.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Фарингит - це запалення слизової оболонки глотки, ларингіт - це запалення гортані і голосових зв'язок.
 2. Фарингит найчастіше має вірусну етіологію, ларингіт буває як вірусним, так і бактеріальним.
 3. Лікування ларингіту в 90% випадків супроводжується призначенням антибіотиків. У лікуванні фарингіту антибіотики застосовуються вкрай рідко.