Різниця між великою і маленькою компанією

Різниця між великою і маленькою компанією

Масштаби бізнесу можуть бути різними - є підприємства великі, а є маленькі. Які критерії віднесення фірм до тих і іншим?

Зміст статті

  • Що таке велика компанія?
  • Що таке маленька компанія?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке велика компанія?

Існує безліч критеріїв віднесення підприємств до великим або маленьким. Один з найбільш об'єктивних - визначення масштабів бізнесу на основі нормативів, встановлених законодавчо.

Так, у Федеральному законі № 209, регулює розвиток малого і середнього бізнесу в РФ, зафіксовано 3 типи фірм - мікропідприємства, малі та середні підприємства. Віднесення компанії до якого-небудь з них здійснюється виходячи з обсягів її виручки, а також розміру штату.

Безумовно, до "великим" компаніям правомірно буде зарахувати ті, що не належать до відповідних типів бізнесів, так як перевищують їх за обсягами виручки та розміру штату.

В Постанові Уряду РФ № 702, кореспондується з ФЗ № 209, а також в самому ФЗ № 209 зазначено, що до середніх підприємств - наймасштабнішим з тих трьох, що вказані нами вище, - слід відносити фірми:

  • мають річний виторг від 800 млн до 2 млрд рублів;
  • мають штат співробітників від 101 до 250 чоловік.

Таким чином, великою компанією, якщо слідувати законодавчим критеріям, можна вважати ту, що має виручку більше 2 млрд рублів на рік і штат, що перевищує 250 осіб.

до змісту ↑

Що таке маленька компанія?

Аналогічно, для того, щоб визначити критерії віднесення компанії до маленької, ми можемо звернутися до положень ФЗ № 209 та Постанови Уряду № 702. Якщо ми домовимося називати "маленькими" саме ті компанії, що класифікуються як мікропідприємства і малі підприємства, то до них правомірно буде віднести, виходячи з положень зазначених джерел права:

  • фірми, що мають виручку до 800 млн рублів;
  • розмір штату до 100 осіб.

Як тільки показники компанії перевищують зазначені значення, вона перетворюється в середнє підприємство, а то і зовсім в велике - якщо зростання відповідних показників відбувається в достатній мірі швидко.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність великої компанії від маленької полягає, якщо слідувати критеріям, які закріплені в нормативно-правових актах РФ, в розмірі виручки фірми, а також у величині її штату.

Безумовно, є безліч інших критеріїв віднесення організацій до великим або маленьким.

Так, деякі експерти вважають, що до фірм першого типу необхідно зараховувати ті, які ми можемо претендувати на пільгові режими оподаткування - такі як, наприклад, спрощена або патентна система. Для великих компаній, якщо слідувати цій точці зору, властива робота в рамках загального режиму оподаткування. Але і в цьому випадку важливим критерієм виступає виручка фірми - оскільки підприємство отримує можливість працювати за ССО або ПСН, тільки якщо його доходи не перевищують встановлені законом межі.

Є точка зору, за якою до дрібним підприємствам потрібно відносити фірми в такий організаційно-правовій формі, як ІП, а також ТОВ, якщо відповідне господарське товариство не має філій.До великим в цьому випадку правомірно зараховувати компанії, що працюють в формі АТ, ПАТ або ТОВ з філіями. Але реальні показники виручки і штату компанії теж мають значення - якщо вони дуже скромні, то, незалежно від організаційно-правової форми бізнесу, підприємство може не мати об'єктивними підставами для віднесення до великих.

Дізнавшись, у чому різниця між великою і маленькою компанією, відобразимо ключові висновки в компактній таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Велика компанія Маленька компанія
У чому різниця між ними виходячи з положень ФЗ № 209 та Постанови Уряду № 702?
Має виручку більше 2 млрд рублів на рік Має виручку до 800 млн рублів на рік
В штаті - більше 250 співробітників В штаті - до 100 співробітників
У чому різниця між ними виходячи з інших популярних критеріїв експертів?
Працює за загальною системою оподаткування Працює за спрощеною або патентній системі оподаткування
Зареєстрована як АТ, ПАТ, ТОВ з філіями Представлена ​​ІП, ТОВ без філій