Різниця між карате і тейквондо

Різниця між карате і тейквондо

Бойові мистецтва Сходу викликали справжній фурор в країнах Заходу, ставши частиною глобальної культури. Тисячі шкіл пропонують освоїти духовні практики, зміцнивши не тільки тіло, а й дух. Серед найбільш популярних видів єдиноборств називають карате і тейквондо, однаково видовищні та гарні. Який варіант краще, ефективніше і безпечніше? Яким бойовим мистецтвом краще займатися новачкові?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Карате - це традиційне бойове мистецтво Японії, створене жителями острова Окінава. Широку популярність отримало завдяки ударним технікам, які зводять контакт під час поєдинку до мінімуму. У перекладі з японської назва практики звучить як "шлях порожньої руки", так як під час бою не використовується зброя, а тільки можливості людського тіла.

Тейквондо (тхеквандо) - це сучасне бойове мистецтво Кореї, розроблене в XX столітті Чой Хонг Хі. Особливість єдиноборства полягає в тому, що удари ногами використовуються активніше ударів руками. У перекладі з корейського назва бойового мистецтва звучить як "шлях ноги і руки". У бою застосовується тільки сила людського тіла, без зброї.

до змісту ↑

Порівняння

Порівнювати зазначені єдиноборства не зовсім коректно, тому що існує безліч різних шкіл і різновидів бойових мистецтв.Об'єктивно лише те, що тейквондо - відносно молода практика, розроблена ближче до середини XX століття в Кореї. Карате з'явилося в Японії вже в XIX столітті, але і до того моменту історія бойового мистецтва налічувала кілька століть.

Єдиноборства орієнтовані на використання можливостей людського тіла. Однак в карате більше уваги приділяється ударам рукою, хоча ноги теж задіяні. Це дуже ефективний тип бойового мистецтва, і можливості спортсменів вражають. У тейквондо ширшого застосування набували удари ногами, це гарніше, однак слабка розробка рук робить таких бійців уразливими в сутичках з представниками інших течій.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Походження. Карате - традиційне японське бойове мистецтво, тейквондо - сучасне корейське.
  2. Техніка. Карате в основному задіє удари руками і ногами, в той час як тейквондо - переважно удари ногами.
  3. Видовищність та ефективність. Тейквондо більш видовищно, але менш ефективно, в той час як карате - навпаки.