Різниця між калиною і горобиною

Різниця між калиною і горобиною

Якщо подивитися на калину і горобину мимохідь, не заглиблюючись у подробиці, можна помітити їх деяку схожість. Однак більш ретельне вивчення дозволяє виявити особливості, характерні для кожного з рослин.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Калина - гіллясте рослина сімейства адоксових з білими квітками і червоніючі при дозріванні ягодами. Саме за колір стиглих, немов "розпечених", ягід люди і дали рослині таку назву.

Калина

Горобина - деревна рослина, що відноситься до сімейства розоцвітих, з зібраними в кисті яскравими ягодами. Культура вирощується як декоративна і харчова рослина, а дикі сорти горобини можна зустріти на лісових галявинах, в ярах, по берегах водойм.

Горобина до змісту ↑

Порівняння

Листя

Порівнюючи листя рослин, можна помітити їх істотна відмінність. Так, у калини звичайної вони великі, лопатеві, з зубчастим краєм. У горобини - перисті, з безліччю довгастих листочків.

Ягоди

В будові, кольорі і смаку ягід також полягає відмінність калини від горобини. Плід калини - досить водяниста костянка, м'якша на дотик, ніж ягода горобини. Плоска кісточка всередині пофарбована соком м'якоті. Ягоди калини чисто червоні, вони покриті тонкою шкіркою і блищать зовні, а їх гіркий смак виражений дуже чітко.

Забарвлення плодів горобини найчастіше червоно-помаранчева.Не всім відомо, що ягода цієї рослини в науці називається яблуком. Подібно до нього плід має насіння і соковиту м'якоть, яка гірчить трохи менше в порівнянні з калиною. Плоди відрізняються твердістю завдяки більш щільною структурою м'якоті і шкірки.

Застосування

Обидва рослини використовуються як лікарську сировину. При цьому найчастіше в хід йдуть дозрілі ягоди. Коли плоди обдасть першим морозом, їх гіркоту випаровується, тому найкращим часом для збору вважається пізня осінь. Розглянемо, в чому різниця між калиною і горобиною щодо їх цілющих властивостей.

Калина містить ряд кислот, серед яких присутній валериановая. Тому відвари і настої, приготовлені з таких ягід, мають заспокійливі властивості. Крім того, висушені, заморожені або перетерті з цукром плоди корисно додавати в чай. Отриманий напій допомагає при бронхіті, гіпертонії, атеросклерозі.

В горобині серед корисних речовин містяться йод, залізо, сорбіт, пектин та інші. Властивості плодів використовуються при лікуванні авітамінозу. Горобина також допомагає при відсутності апетиту і каменях в нирках. Її настої мають потогінну дію і застосовуються для полоскання горла.

до змісту ↑

Таблиця

Калина Горобина
Листя велике, лопатевий Лист перистий
Плід червоний, блискучий, з кісточкою, м'якший і гіркий Плід червоно оранжевий, з насінням, твердий, соковитий, менш гіркий
Допомагає при бронхіті, гіпертонії, атеросклерозі Застосовується при авітамінозі, відсутності апетиту, каменях у нирках