Різниця між ізотопами одного елемента

Різниця між ізотопами одного елемента

Встановлено, що кожен хімічний елемент, що знаходиться в природі - це суміш ізотопів (звідси у них дробові атомні маси). Щоб зрозуміти, чим відрізняються ізотопи один від іншого, необхідно детально розглянути будову атома. Атом утворює ядро ​​і електронна хмара. На масу атома впливають електрони, що рухаються з приголомшливою швидкістю по орбиталям в електронному хмарі, нейтрони і протони, що входять до складу ядра.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Ізотопи - це різновид атомів будь-якого хімічного елемента. Електронів і протонів в будь-якому атомі завжди рівну кількість. Оскільки вони мають протилежними зарядами (електрони - негативним, а протони - позитивним), атом завжди нейтральний (ця елементарна частинка не несе заряду, він дорівнює у неї нулю). При втраті або захопленні електрона атом втрачає нейтральність, стаючи або негативним, або позитивним іоном.

Нейтрони не мають заряду, зате їх кількість в атомному ядрі одного і того ж елемента може бути різним. Це ніяк не позначається на нейтральності атома, проте впливає на його масу і властивості. Наприклад, в будь-якому ізотопі атома водню є по одному електрону і протону. А кількість нейтронів різний. У протии є всього лише 1 нейтрон, в дейтерії - 2 нейтрона і в тритии - 3 нейтрона.Ці три ізотопи помітно відрізняються один від одного за властивостями.

до змісту ↑

Порівняння

В них різна кількість нейтронів, неоднакова маса і різні властивості. Ізотопи мають ідентичним будовою електронних оболонок. Це означає, що вони досить близькі за хімічними властивостями. Тому їм відведено в періодичній системі одне місце.

В природі виявлені ізотопи стабільні і радіоактивні (нестабільні). Ядра атомів радіоактивних ізотопів здатні мимовільно перетворюватися в інші ядра. У процесі радіоактивного розпаду вони випускають різні частки.

Більшість елементів має понад два десятки радіоактивних ізотопів. До того ж радіоактивні ізотопи штучно синтезовані абсолютно для всіх елементів. У природному суміші ізотопів їх зміст незначно коливається.

Існування ізотопів дозволило зрозуміти, чому в окремих випадках елементи з меншою атомною масою володіють великим порядковим номером, ніж елементи з більшою атомною масою. Наприклад, в парі аргон-калій аргон включає в себе тяжкі ізотопи, а калій - легкі ізотопи. Тому маса аргону більше, ніж калію.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Вони володіють різним числом нейтронів.
  2. Ізотопи мають різну масу атомів.
  3. Значення маси атомів іонів впливає на їх повну енергію і властивості.