Різниця між островом і материком

Різниця між островом і материком

Географія відноситься до природничих наук, і її знання вказує на освіченість людини, розвиненість і інтелект. Хоча деякі географічні поняття розрізняються досить умовно, якщо звернеться до словників. Наприклад, в одних і тих же джерелах згадується, що острів - це частина суші, що омивається водою з усіх боків, таке ж визначення дано материку. Чи є між материком і островом істотна різниця, ми і спробує зрозуміти.

Зміст статті

  • Походження
  • Територіальні та масштабні відмінності
  • Населення
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Походження

На думку вчених, сучасні континенти з'явилися в результаті підняття суші з океану на поверхню.

Острови же утворюються декількома способами. Перший - такий же, як і у материків -поднятіе ділянки суші з води. Другий - зворотний (суша опускається в воду, при цьому на поверхні залишається деяка її частина, відокремлена від решти водою). Є також вулканічні острови, які утворюються шляхах виверження підводних вулканів і покриття дна лавою. Лава нашаровується століттями, поки, нарешті, її частина не виявляється на поверхні. Також острів може утворитися завдяки поліпів - істотам, що населяють океан, які вибудовують своє житло.З плином часу ці "будиночки" поліпів ущільнюються і утворюють коралові острови або рифи.

до змісту ↑

Територіальні та масштабні відмінності

Не дивлячись на те, що і острів, і материк є частинами суші, що омивається водою з усіх боків, далі йде невелике уточнення, що материк істотно більше острова . Навіть найменший континент, такий як Австралія, значно більше (приблизно в чотири рази) найбільшого острова Гренландія.

Острів Фукуок (В'єтнам)

В Східне Європі прийнято вважати, що континентів шість (є й інші моделі обчислення), а ось точна кількість островів підрахувати неможливо, в зв'язку з тим, що деякі продовжують з'являються на планеті, а які -то зникають.

до змісту ↑

Населення

Кожен з континентів населений людьми. Звичайно, розподіл людей на континенті нерівномірно і існує чимало ділянок, які люди просто вважають непридатними для життя. Люди селяться навіть Антарктиді, хоча ще кілька століть назад вона счітаталась для життя непридатною.

Частина островів є населеної, але все ж левова частка належить до тих, на які навіть не ступала нога людини.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Острів значно менше за розмірами, ніж материк.
  2. Материк утворився в результаті підняття на поверхню води значної ділянки суші, острови утворюються декількома способами: підняття суші з води, опускання частини материка в воду, вулканічне освіту острова, освіта за допомогою поліпів.
  3. Все континенти заселені людьми, в той час як острова можуть бути абсолютно безлюдні.