Різниця між процесорами intel і AMD

Різниця між процесорами Intel і AMD

Ще зовсім недавно питання про конкуренцію процесорів Intel і AMD обговорювалося цікавляться дуже активно: геймери і оверклокери свої переваги готові були відстоювати в мережевих війнах , на тестових стендах прогонялись все лінійки процесорів від обох виробників. Сьогодні, з розвитком мобільного сегменту електроніки, в якому процесори і Intel, і AMD представлені досить бідно, актуальність порівняння пішла в минуле. Однак все ще можна почути поради щодо вибору того чи іншого виробника, часом зовсім категоричні. Користувач ж, що придбає систему в збірці або самостійно проводить апгрейд, все так же не знає, чому віддати перевагу. Хоч відмінності між процесорами Intel і AMD далеко не очевидні, знання основних точок порівняння може допомогти оптимізувати систему.

Зміст статті

  • Визначення процесорів Intel і AMD
  • Порівняння процесорів Intel і AMD
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення процесорів Intel і AMD

Процесори Intel - мікропроцесори, вироблені американською корпорацією Intel, що застосовуються в портативних і стаціонарних персональних комп'ютерах. На сьогоднішній день займають близько 80% ринку, актуальними вважаються кілька лінійок, моделі з яких демонструють різну ступінь продуктивності.

Процесори AMD - мікропроцесори, що випускаються американською корпорацією Advanced Micro Devices. Застосовуються в стаціонарних і портативних системах. AMD самостійно не виробляє комплектуючі, а тільки розробляє і замовляє у сторонніх виробників. На сьогоднішній день частка процесорів AMD на ринку становить близько 20%.

до змісту ↑

Порівняння процесорів Intel і AMD

У чому ж різниця між процесорами Intel і AMD? Системоутворюючі відмінність між процесорами Intel і AMD - це сокети, або роз'єми, в які вони встановлюються. Компромісною платформ в цьому випадку немає і бути не може, так що для певної материнської плани з заданим набором характеристик вибір між виробниками не варто. На сьогоднішній день для AMD актуальні сокети АМ3, АМ3 +, а також сокети для процесора з інтегрованим графічним ядром FM1 або FM2. Intel сьогодні пропонує процесори під роз'єми LGA 1155/1156 і LGA 2011. Якщо процесори під AM3 + сумісні з AM3, то LGA можливості заміни не має на увазі. Варто зауважити, що актуальність дуже відносна, так як стосується тільки продажу відповідних комплектуючих в російських магазинах, а не виробництва.

Безліч моделей лінійок процесорів від обох виробників з різними характеристиками не дозволяє порівнювати Intel і AMD за ступенем продуктивності їхньої продукції. У бюджетному сегменті, представленому сьогодні процесорами з інтегрованою графікою (розглядається і як рішення для мобільних систем), AMD з лінійкою Trinity виявляється дешевше (при тих же тактових частотах), ніж молодше покоління Sandy Bridge від Intel. Відмова від дискретної відеокарти - реальний спосіб заощадити на офісних і домашніх системах, на яких не запускають вимогливі до ресурсів додатки.Якщо критерій вартості не головний, то в продуктивності кілька виграє Sandy Bridge, перш за все за рахунок більшого обсягу кешу третього рівня. Наступне покоління Ivy Bridge вже перевершує Trinity за показниками обчислювальної потужності навіть в разі порівняння двоядерних і чотирьохядерних моделей відповідно. Графічні ядра гібридних процесорів могутніше виявляються у AMD, так що для бюджетної ігрової системи можна рекомендувати Trinity або найдешевші Llano.

Якщо користувач планує ставити серйозні завдання перед своєю системою, наприклад, обробку відео, то процесори AMD Vishera (FX) завдяки оптимізованої роботі з декількома потоками в тестах виграють навіть у топових Core i7. Різниця у вартості становить близько 130 $, так що вигода в пропозиції AMD очевидна.

Що стосується енергоспоживання, яке для оверклокера може бути серйозним критерієм вибору, то лінійка процесорів AMD похвалитися економією не може: навіть мобільні Trinity видають нескромні 65 Вт.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Процесори AMD, крім APU, сумісні з сокетами AM3 і AM3 +, процесори Intel вимагають установки в один тип сокета LGA.
  2. Процесори AMD дешевше при збереженні основних теххарактерістік.
  3. Процесори Intel в тестах показують більш високу обчислювальну продуктивність
  4. Графічні ядра гібридних процесорів AMD могутніше.
  5. Процесори AMD нового покоління (FX) оптимізовані під багатопоточність.
  6. Процесори Intel економічніші в енергоспоживанні.