Різниця між доходом і прибутком

Різниця між доходом і прибутком

Мрія відкрити власну справу є у багатьох, але не всі знають, з чого почати. Економісти радять: нащо з вивчення азів економіки, і тільки розібравшись в основних принципах, починайте будувати свій бізнес. Якщо ж гортати томи економічної теорії і сидіти над фінансовою діяльністю у вас виходить з працею, то можна відразу переходити до практики, але це не означає, що ви відразу отримаєте прибуток. Хоча, можливо дохід від вашої діяльності буде суттєвий. Якщо ж ви ще не розібралися, чи є різниця між прибутком і доходом, пропонуємо вам ознайомитися з відмінностями цих двох понять.

Зміст статті

  • Визначення доходу і прибутку
  • Формула розрахунку доходу і прибутку
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення доходу і прибутку

Дохід - це всі грошові або матеріальні цінності, одержані фізичною, юридичною особою, організацією або державою за певний термін.

Прибуток - те, заради чого здійснюється діяльність підприємця, тобто фінансові кошти, що залишаються після вирахування витрат на виробництво і реалізацію продукції.

до змісту ↑

Формула розрахунку доходу і прибутку

У цих двох фінансових показників діяльності є певна формула розрахунку.

Отже, дохід розраховується наступним чином:

Дохід = вся виручка

Причому, вибірка робиться за певний період.

Прибуток розраховують за іншою формулою:

Прибуток = дохід - всі витрати на виробництво і реалізацію.

Причому чистий прибуток, або, кажучи простими словами, гроші, що залишаються на руках підприємця - це прибуток, з якої вже відняли податки та інші відрахування.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Дохід - це все кошти, отримані за певний період часу, а прибуток - це кошти за вирахуванням податків, собівартості продукції та інших витрат.
  2. Дохід розраховується як загальна сума грошей, отримана в результаті реалізації товарів або послуг, а прибуток - це дохід з відрахуванням витрат на виробництво, придбання і збут товарів або послуг.