Різниця між гистероскопией і лапароскопией

Різниця між гистероскопией і лапароскопией

Гистероскопия і лапароскопія є методами сучасної медицини. З якими проблемами вони допомагають впоратися, як проводяться дані маніпуляції, і чим відрізняється гистероскопия від лапароскопії? Спробуємо в цьому розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Гистероскопия - метод, що дозволяє обстежити порожнину матки і при необхідності усувати патології, що розвинулися в цьому органі.

Гистероскопия

Лапароскопія - метод, при якому внутрішні операції проводяться не через великі розрізи (як в традиційній хірургії), а шляхом проробляє невеликих отворів в області живота.

Лапароскопія до змісту ↑

Порівняння

Дуже часто до подібних процедур вдаються, прагнучи позбутися від безпліддя або після невдалих спроб виносити дитину. Гістероскопія і лапароскопія дозволяють усунути і інші проблеми зі здоров'ям, наприклад збої в графіку менструацій або сильні кровотечі. Перед початком того і іншого втручання необхідно здати призначені аналізи. У чому полягає відмінність гистероскопии від лапароскопії? Щоб з'ясувати це, розберемо кожну з медичних маніпуляцій детальніше.

Так, гістероскопія спрямована на ретельне дослідження внутрішнього стану матки.Зробити це можливо, використовуючи спеціальне оптичне пристрій. Гістероскоп, так воно називається, вводиться в потрібний орган через піхву. Оглядаючи сантиметр за сантиметром, лікар може не тільки виявити патології, але і акуратно їх усунути. Цей метод дозволяє видаляти перешкоди на шляху сперматозоїдів (спайки, нарости, вузли), витягувати штучні тіла (спіралі). Тут же при необхідності проводиться забір деякої кількості біологічного матеріалу. Це іноді потрібно для подальшого дослідження.

Якщо при гістероскопії зовнішні тканини ніяк не травмуються, то лапароскопія передбачає виконання точкових надрізів на поверхні живота. Ці отвори потрібні для проведення всередину тіла вузьких хірургічних інструментів. Один з них - лапароскоп, що володіє оптичними можливостями. Зображення про те, що відбувається всередині організму передається з великим збільшенням на монітор, завдяки чому лікарі можуть бачити всю картину в деталях.

Інші прорізи необхідні, щоб пропустити крізь них трубки-маніпулятори. За допомогою таких пристосувань хірурга вдається злегка зрушувати органи, щоб поліпшити доступ до деяких дільницях, а також виробляти саму операцію. Вся процедура, природно, проходить під наркозом. А щоб працювати було максимально зручно і щоб уникнути зайвих травм, порожнину розширюють, заповнюючи її спеціальним газом.

У чому різниця між гистероскопией і лапароскопией? У тому, що при другому методі об'єктом уваги стає внутрішня, а зовнішня поверхня матки. Причому тут в рівній мірі проводиться дослідження, а також лікування та інших органів, необов'язково що відносяться до статевої системи.Пацієнтами у випадку з лапароскопией стають і жінки, і чоловіки.

Варто додати, що гістероскопія зі зрозумілих причин переноситься легше. Після процедури може відчуватися деяка біль, буває, присутні кров'яні виділення. Однак подібні наслідки втручання зазвичай швидко зникають. Якщо проводилася лапароскопія, виписують пізніше. Тут, крім іншого, потрібно проходити через зняття швів. При цьому загоюються місця розрізів вимагають до себе особливої ​​уваги.

до змісту ↑

Таблиця

Гистероскопия Лапароскопія
Процедура для жінок Пацієнти обох статей
Не вимагає проведення зовнішніх розрізів Черевна стінка проколюється
Застосовується гістероскоп < Орудують лапароскопом Матка оглядається зсередини
В поле зору оболонка матки, а також можна працювати з іншими органами Легше переноситься
Відновлення довше, пізніша виписка