Різниця між лайкою і хаскі

Різниця між лайкою і хаскі

Собака не тільки друг людини. Це ще і просто красива тварина зі своїми звичками і особливостями характеру. Наприклад, лайки або хаскі можуть служити в якості їздових собак. Однак у останніх явну перевагу в тому, що вони краще до цього пристосовані. Можна використовувати і лайок, але це не так ефективно. Є й інші корисні властивості цих красивих, пухнастих і неймовірно добрих звірів. Але для початку важливо розуміти, хто перед вами. Чи не змушувати зайвий раз лайку тягнути упряжку, а також не сподіватися на те, що хаскі стане відмінним мисливцем - їм це не так властиво. Ось саме для цього варто розглянути їх відмінності і познайомитися з тваринами ближче.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Хаскі - свого часу сильно сперечалися про походження цієї породи. Багато хто думав, що вони "вихідці" з США, а виявилося з Сибіру. Вперше вони з'явилися у чукчів, а потім вже переселилися до ескімосів на Аляску. Саме тоді і з'явилася назва хаскі - спотворене "Ескі", т. Е. Ескімос. За зовнішнім виглядом вони створюють враження собаки-трудяги. Середнє зростання і компактне статура оманливі, оскільки їх витривалості позаздрили б багато. Розмір псів до 60 см в холці, а сук до 56 см. Вага рідко перевищує 28 кілограм.Але найцікавіше, що метаболізм цих собак може регулюватися за їхнім бажанням, сповільнюватися або прискорюватися в залежності від умов навколишнього середовища. За характером вони спокійні і доброзичливі, а також дуже грайливі. Як мисливська не використовується. Можуть полювати, але самі видобуток не приносять. Також не дуже підходять для сторожової служби, оскільки інстинкт охорони мінімальний. Через відсутність агресії до людини непридатні вони і як охоронні. Були спроби розблокувати цю сторону їх характеру, але після цього отримували тварина з порушенням психіки, а таке страшно навіть для господаря.

Хаскі

Лайка - самий справжній мисливець на ведмедів, хутрових звірів, копитних тварин і різноманітну дичину. Порода була виведена в ході цілеспрямованих схрещувань в двадцятих роках минулого століття. Активна і дуже сильна собака, з хорошою реакцією, відмінною просторової орієнтацією і чудовим чуттям. Висотою в холці може досягати 61 сантиметра, а маси до 23 кілограм. Має коротку стирчить шерсть, а на шиї пухнастий комір. Як вже говорилося, мисливський інстинкт у цієї тварини зведений у вищий ранг. Може не тільки привертати увагу господаря гавкотом при пошуку видобутку, але і затримувати її до приходу мисливця. Здатна невтомно переслідувати минає звіра, при цьому робить це абсолютно тихо. Є різновиди, виведені в якості одночасно мисливських і їздових собак.

Лайка до змісту ↑

Порівняння

Хаскі - їздовий собака, тоді як лайка типово мисливська. Можливе використання останніх в упряжці, але це тільки псує справжній інстинкт добувача.

У зовнішньому вигляді теж є певні відмінності.Лайки більш стрункі, худорляві, а хаскі щільно збиті. Хвіст у хаскі не лягає на спину, він пірчастий, а у лайки менш пухнастий і піднято до спини. Подушки лап у хаскі ширші, адаптовані для пересування по глибокому снігу.

У хаскі дуже висока витривалість, адже їм доводиться тягнути упряжку, а лайка в цьому відношенні програє, хоча може невтомно переслідувати видобуток на полюванні.

Лайки відрізняються тим, що подібно собакам гавкають, а хаскі в цьому відношенні ближче до вовків, оскільки вважають за краще вити.

Якщо хочете знайти особливо видатне відмінність, подивіться в очі хаскі. Ви ніколи не забудете цього блакитного відтінку, тоді як у лайок він цілком звичайний.

Якщо цього недостатньо - принюхайтесь. У хаскі шерсть самоочищається, тому від них практично немає запаху, а лайка пахне характерно для собак.

Лайок можна використовувати в якості охоронця, хоча вони і поступаються в цьому деяким іншим породам, а ось хаскі краще не доручати охоронні функції. У їхньому характері це не закладено.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Хаскі використовуються в якості їздових, а лайки - мисливці.
 2. Хаскі більш щільні, сильні, а лайки стрункі і худорляві.
 3. Хаскі тримає хвіст опущеним, а лайки піднімають його до спини.
 4. Хвіст у хаскі більш пухнастий, ніж у лайки.
 5. Широкі лапи хаскі видають в ній їздову собаку, на відміну від лайки.
 6. Витривалості хаскі лайка могла б позаздрити.
 7. Лайка воліє гавкати, а хаскі - вити.
 8. Очі у хаскі характерного блакитного кольору, а у лайки вони цілком звичайні для собак.
 9. Запах хаскі практично непомітний, а ось лайка пахне як справжня собака.
 10. Охоронний інстинкт хаскі дуже слабкий, а лайку можна використовувати в якості охоронця.