Різниця між ГЕС та ГРЕС

Різниця між ГЕС та ГРЕС

Часто, кажучи про способи отримання електроенергії, використовують абревіатури ГЕС і ГРЕС. При цьому рідко хто замислюється про те, що ж вони означають і в чому полягає принципова відмінність ГЕС від ГРЕС. Давайте спробуємо детально розібратися в цих питаннях.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

ГЕС (гідроелектростанція) - це гідроелектрична станція, яка в якості джерела енергії використовує енергію водного потоку. Гідроелектростанції будують на великих і малих річках, споруджуючи водосховища і греблі. ГЕС є цілий комплекс обладнання і споруд, за допомогою яких механічна енергія водного потоку перетворюється в чисту електричну енергію. ГЕС забезпечує необхідну концентрацію водного потоку для створення напору. Таким чином енергія рухається під великим напором води перетворюється спочатку в механічну енергію обертання лопатей турбіни, а вже після - в електричну енергію. При цьому для ефективного вироблення на ГЕС електроенергії необхідна наявність двох основних чинників: цілорічного гарантованого забезпечення водою і, по можливості, великих ухилів річки.

ГРЕС (державна районна електростанція) - історично сформована назва електричної станції, призначення якої полягає у виробництві електроенергії з використанням конденсаційних турбін.З плином часу абревіатура втратила свій первісний зміст ( "районна електростанція"), і в сучасному прочитанні ГРЕС, як правило, означає конденсаційну (теплову) електростанцію (КЕС). На КЕС використовується органічне паливо: переважно різних сортів вугілля в пилоподібному стані, а також мазут, газ та ін. Така станція зазвичай буває досить великої потужності і працює в об'єднаній енергетичній системі спільно з іншими великими електричними станціями.

до змісту ↑

Порівняння

ГЕС, на відміну від ГРЕС, не потребує додаткових джерелах енергії і не залежить від їх наявності або відсутності. Обсяги виробленої на ГЕС електроенергії залежать від якісних характеристик водойми, на якому вона встановлена, і від потужностей самої станції. Принцип роботи ГЕС полягає в обертанні лопатей турбіни, що відбувається під напором падаючої з греблі води. Тоді як ГРЕС працює за рахунок обертання турбіни під потужним напором струменя пара. ГЕС завдає набагато меншої шкоди навколишньому середовищу, ніж ГРЕС.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. ГЕС як джерело енергії використовує енергію потоку води. ГРЕС зазвичай працює на твердому місцевому паливі (вугілля, торф, сланці і т. Д.).
  2. Обсяги вироблюваної ГЕС електроенергії практично не обмежені. Обсяги електроенергії, що виробляється ГРЕС, залежать від кількості і якості використовуваного палива.
  3. ГРЕС, на відміну від ГЕС, цілий рік може видавати приблизно однаковий обсяг електроенергії.
  4. На відміну від ГЕС, ГРЕС здатна безперебійно функціонувати навіть у найлютіші морози.